1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. W tym tygodniu – w sobotę - będziemy przeżywać odpust ku czci Bł. Anieli Salawy.
Pragniemy tę uroczystość pobożnie przeżyć gromadzą się na Eucharystii. Odpust poprzedzi Triduum. Weźmy w nim liczny udział. Msze Św. będą o godz. 18.00.

I dzień Triduum: środa. Msza Święta z udziałem rzemiosła sieprawskiego. Wspólna modlitwa z rzemieślnikami i z różnymi podmiotami gospodarczymi pomoże rzucić nowe światło na pracę i sens pracy .

II dzień Triduum: czwartek. Msza Święta z udziałem wszystkich wspólnot działających w naszej Parafii: dziecięce, młodzieżowe, dorosłych włącznie z Franciszkańskim Zakonem Świeckich i Żywymi Różami. Swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie młodzież klas II i III gimnazjum, oraz VII klasy Szkoły Podstawowej. Ten nadzwyczajny dzień wspólnoty będzie rozpoczęciem roku formacyjnego.

III dzień Triduum: piątek. Wraz z całą Polską weźmiemy udział w uroczystym AKCIE POŚWIĘCENIA OJCZYZNY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Będziemy się modlić za rodziny i Ojczyznę. Podczas Eucharystii Jubilatom małżeńskim zostaną przekazane Dyplomy z okolicznościowym Błogosławieństwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

*W piątek, prosimy pomóc przyjść do kościoła Chorym. Dla nich będzie spowiedź o godz. 15.30 i Msza Święta z udzieleniem Sakramentu namaszczenia o godz. 16.00.
Od godz. 17.00 będzie jeszcze spowiedź święta ogólna. Skorzystajmy z niej, by w dniu odpustu licznie przystąpić do Komunii Świętej.
*Mszy Świętej (w piątek) w Olszowicach, nie będzie. Olszowice przyjdą do Sieprawia.

3. W sobotę – Dzień odpustu. Msze Święte: 6.30 – z nauką; 8.00 – z nauką; 11.00 – z nauką. 18.00 -uroczysta suma, pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zakończenie uroczystości procesją z relikwiami do Starego Kościoła. Prosimy o obecność Orkiestry Sieprawianki, Chóru Parafialnego, ochotniczych Straży Pożarnych, pocztów sztandarowych, wspólnot formacyjnych – całej parafii.
Nasze pobożne uczestnictwo w takiej uroczystości odnowi nasze życie duchowe i przyczyni się do rozwoju kultu Bł. Anieli Salawy i Jej rychłej kanonizacji.

4. W przyszłą niedzielę XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9.00 (od Piłata). Uroczysta Msza Święta o godz. 11.00.

5. 7 września od godz. 11.00 do 13.00, przy Ośrodku Zdrowia odbędzie się badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry i zaćmy). Zapisy w Ośrodku Zdrowia.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w piątek, o godz. 19.00 prosimy rodziny z ulicy Granicznej, spod numerów: 34 – 68.

7. W aktualnym numerze Niedzieli polecamy artykuł pt. „Powrót do szkoły”.

8. Do wieczności odszedł śp. +Edward Tylek. Jego pogrzeb będzie jutro, o godz. 15.00.