Składamy podziękowanie za udział w Triduum przed odpustem ku czci Bł. Anieli Salawy. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość odpustową. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych uroczystościach wzięli udział.

Dzisiaj po Mszach św. comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu. Po południu o godz. 15:30 nieszpory i o 16:00 Msza Św.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola przełomu IV i V w. Zapamiętany jako wybitnie uzdolniony kaznodzieja, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom.

Czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego Zmartwychwstania Chrystusa w Jerozolimie. Na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

Piątek -- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 18:00 Msza Święta i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej po wieczornej Mszy.

Sobota - wspomnienie św. męczenników Korneliusza. papieża i Cyprian biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w Małym Apostole i scholii. Spotkania odbywają się co sobotę o godz. 10 w salce na plebani.

Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii o godz. 11 z specjalnym kazaniem dla dzieci.

W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej parafialnej pielgrzymce do Porąbki Uszewskiej, Szczepanowa oraz Zabawy i Wał-Rudy w dniu 30 września (tj. sobota). Koszt pielgrzymki to 70 zł. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, trzecia niedziela. Składka – jak w każdą trzecią niedzielę, jest przeznaczona na inwestycje parafialne.

Dziękujemy parafianom z ulic: Zarzecze, Sosnowa i Dębowa za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Ks. Zbigniew Lenart – misjonarz z Kazachstanu dziękuje za złożone ofiary na misje. Zebrane zostało 8912 zł i 3 euro. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Staś” i „Mały Gość” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy bezpłatny dodatek w związku beatyfikacją rodziny Ulmów.