1. Dzisiaj łączymy się duchowo z XXVI Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
*Msze Święte – jak zwykle. Na Sumie -uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego dzieciom.
O 15.30 -Nieszpory z Nowenną do św. Michała Archanioła.

2. Trzecia niedziela miesiąca. Dzisiejsze ofiary składane podczas Eucharystii są przeznaczone na budowę pomnika przy naszym Sanktuarium, z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości i 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Prace wciąż postępują. Odlane są tablice z brązu. Obecnie powstaje pomnik św. Jana Pawła II. Oczekujemy rozpoczęcia prac w pracowni kamieniarskiej, gdzie będą wykonywane postumenty pod wszystkie elementy pomnika.
Dziękujemy za wszelkie ofiary. Równocześnie prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w to dzieło.
Poświęcenia Pomnika dokona Arcybiskup Marek Jędraszewski 10 listopada br.

3. W tym tygodniu: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej,
w czwartek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej,
w piątek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

4. Od zeszłego czwartku trwa NOWENNA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA w intencji owocnego przeżycia Misji Świętych. Nowenna jest codziennie, o godz. 18.00. Będzie trwać do piątku.

5. Już w najbliższą sobotę, 22 września, Mszą świętą, o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej Parafii Misje Święte. Będą trwać cały tydzień – do odpustu ku czci św. Michała Archanioła, to jest do niedzieli 30 listopada. Nauki misyjne będą głosić Księża Michalici: Ks. Antoni Obrzut i Ks. Stanisław Bożętka. Trwa dostarczanie Programu Misji do każdego domu. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie swego udziału w naukach i nabożeństwach misyjnych.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w przeżycie odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy.
Dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu, Służbie Kościelnej, Służbie Ołtarza; dziękujemy poszczególnym sołectwom, paniom, które upiekły wystarczająco dużo ciasta, tak iż starczyło dla wszystkich uczestników uroczystej Sumy; dziękujemy paniom, które zrobiły porządki wokół kościoła i plebanii i wyplewiły chwasty z kwiatów; dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich za rolę gospodarza w przyjęciu pielgrzymów spoza Parafii. Obecnym na odpuście wspólnotom Trzeciego Zakonu dziękujemy za Dar Ołtarza przeznaczony na Pomnik. Dziękujemy Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, opiekunom osób chorych i w podeszłym wieku. Podziękowania także dla Księży wikariuszy za godziny posługi w konfesjonale i za czuwanie nad całością. Bóg zapłać!

7. Bóg zapłać za dekorację kwiatami, za czyste obrusy, za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożemu w sobotę, o godz. 8,00, prosimy rodziny z ulicy Za Górą, spod numerów: 5 – 9 i z ulicy Gajowej, spod numerów: 1 – 15.