Po południu o godz. 15:30 nieszpory i o 16:00 Msza Św. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Po Mszy o 18.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Środa - wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, koreańskich męczenników, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku. Po Mszy o 18.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Piątek – spotkanie Grupy Apostolskiej po wieczornej Eucharystii.

Sobota - wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, (1887-1968) kapłana, słynnego włoskiego stygmatyka.  O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla małego apostoła i scholii.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać parafialną uroczystość Odpustu ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Suma z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 11:30. Uroczystą Sumę odprawi ks. Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach ks. Zdzisław Balon. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze parafialne święto.

24 września (w dniu Odpustu) zapraszamy na premierę nowego filmu o bł. Anieli Salawy pt. „Z nadmiaru miłości”, która odbędzie się o godz. 17.30 w Sali konferencyjnej przy szkole w Sieprawiu.  Również w tym dniu przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka pieniędzy na dekanalne potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

Zachęcamy wszystkich chłopców z klas II i III do podjęcia służby Bożej przy ołtarzu, czyli do zostania ministrantami. Służba Boża to nie tylko czas spędzony na Mszy Świętej, ale także wspólne wycieczki, spotkania oraz możliwość gry w piłkę nożną. Zapraszamy na spotkanie w sobotę 23 września o godz. 11, a rodziców prosimy o wsparcie i motywowanie swych dzieci.

Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Szczepanowa, Porąbki Uszewskiej oraz Zabawy i Wał-Rudy 30 września (tj. sobota). Koszt to 70 zł.

Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o 11, ze specjalnym kazaniem do dzieci.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Dworska i Zagórze.

Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej do przyszłej niedzieli.

Składamy serdeczne podziękowania P. Dariuszowi Słysz za odnowienie tablicy nad grobem ks. Jana Przytockiego oraz sponsorowi oświetlenia wokół sanktuarium. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Staś” i „Mały Gość” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m.in. relację z odpustu w Sieprawiu.

Klub „Gazety Polskiej” w Myślenicach zaprasza w najbliższy czwartek 21 września o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja 1A na spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Wasserman adwokat i polityk. Temat spotkania „Polska wczoraj, dziś i jutro”