1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Zapewne przejdzie on do historii. Do tej uroczystości przygotowaliśmy się przez Misje święte, pod duchowym kierunkiem Misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Przeżywamy je w obecności cudownej figury św. Michała z Gargano. Uroczystą Sumę łączymy z dziękczynieniem za dar kapłaństwa O. Stefana Matogi w 60- rocznicę jego święceń kapłańskich.

2. Dziękujemy Ojcom Misjonarzom: Ks. Antoniemu Obrzutowi i Ks. Stanisławowi Bożętce za pomoc w zbliżeniu nas do Chrystusa, który wciąż stawia nam pytanie: „za kogo mnie uważacie”. Odpowiadamy za świętym Piotrem: „Tyś jest Chrystus Syn Boga żywego”. Dziękujemy przybyłym do nas Misjonarzom za naukę o tym jak żyć, żeby być zbawionym, za szkołę modlitwy, za ukazanie Chrystusa obecnego i działającego w sakramentach świętych; za spotkania z dziećmi, z młodzieżą, z chorymi, za umacnianie więzi rodzinnych i małżeńskich. Bóg zapłać.

3. Święty Michał Archanioł, potężny wódz zastępów anielskich wlewa w nas nadzieję, że chociaż tak bardzo jest obnażany i niszczony Chrystusowy Kościół, ostatecznie zwycięży obecny w nim Bóg - zwycięży dobro, zwycięży piękno, zwycięży wiara.

4. Ojciec Stefan w 60.lecie swego kapłaństwa, szczęśliwy i zawsze pogodny może uprosić dla rodzinnej Parafii łaskę nowych powołań. Wraz z nim dziękujemy dzisiaj Bogu za wszystkie łaski i modlimy się, aby nie zabrakło w Kościele nowych świętych kapłanów. Ojcu Stefanowi życzymy dużo zdrowia i nadal pogody ducha i Opieki Bożej.

5. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu Misji i uroczystości odpustowej: Służbie kościelnej, Służbie Ołtarza, orkiestrze, Chórowi parafialnemu, Młodzieży, Trzeciemu Zakonowi, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej; dziękujemy Strażakom za udekorowanie krzyża misyjnego, za opiekę nad cudowną figurą Michała Archanioła, za pomoc w każdej potrzebie; Bóg zapłać za kwiaty i wieńce; za porządki w kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać księżom wikariuszom: ks. Wojciechowi i ks. Bartłomiejowi - za ich kapłańską pracę.

6. Od jutra – nabożeństwa różańcowe. W tygodniu – przed wieczorną Mszą świętą, czyli o 17.30; w niedzielę o 15.30. Może uzyskać odpust zupełny wierzący, który odmawia różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie. Z modlitwą należy łączyć rozważanie danej tajemnicy. Będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu, za zmarłych.

7. Poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
* O 17.20 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
Wtorek - wsp. świętych Aniołów Stróżów,
Czartek - św. Franciszka z Asyżu i Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy III gimnazjalne.
*Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
Piątek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Pierwszy piątek – spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota - pierwsza sobota. Wizyta u Chorych, od godz. 8.30.