W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustu ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Msze Święte – jak w każdą niedzielę,  Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył Ks. Bartłomiej Bachleda – Szeliga. Kazania na pozostałych Mszach św. głosi ks. Michał Mroszczak – notariusz kurii metropolitalnej w Krakowie. Po Mszach św. przed kościołem siostry albertynki wraz mieszkankami Przytuliska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie, zapraszają na kiermasz rękodzieła artystycznego wykonanego przez podopieczne Przytuliska.

Po południu o 15:30 Nieszpory. O 16:00 Msza Św. wieczorna.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Środa – święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela, Rafała. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych.

Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w tym dniu.

Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Pierwszy piątek, spowiedź od godz. 16:30.

Od 1 października (piątek) będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec, przynajmniej pięć dziesiątków. Do modlitwy ustnej należy dodać rozważanie tajemnic. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., o katolickie wychowanie dzieci, za misje, za chorych, za pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W pierwszy piątek, w Olszowicach, spowiedź i różaniec od godz. 18:30. W pozostałe dni różaniec o godz. 18:00.

Sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 10:00 rozpocznie się dzień skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Bocznej i Młyńskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł o nowym sanktuarium św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Do wieczności Bóg powołał śp. Marię Krawczyk, Jej pogrzeb jutro o godz. 14:30.