1. Trwajmy w nauce, która trafiła do naszych umysłów i serc w czasie Misji Parafialnych. Pamiątką tych religijnych przeżyć jest krzyż misyjny, stojący obok głównego wejścia do kościoła. Można uzyskać odpust zupełny za uczczenie tego krzyża z modlitwą za Ojca Świętego.
Dziękujemy za liczny udział w Misjach. Dziękujemy za wszelką pomoc: Służbie kościelnej, Służbie Ołtarza, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i bardzo dziękujemy Strażakom, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu, Młodzieży. Dziękujemy za pomoc osobom chorym w przybyciu na misje do kościoła. Dziękujemy za kwiaty i wieńce do dekoracji i za pomoc w porządkach w kościele i wokół kościoła. Dziękujemy całej wspólnocie parafialnej, wszystkim – Bóg zapłać.

2. W tym miesiącu w warsztatach kamieniarskim i rzeźbiarskim trwają intensywne prace związane z wykonaniem pomnika dla upamiętnienia 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski i 40 – lecia wyboru na Stolicę Apostolską Jana Pawła II. Już tylko miesiąc dzieli nas od Uroczystości poświęcenia Pomnika, którego dokona Arcybiskup Marek Jędraszewski. Wykonywany pomnik przyczyni się do uwielbienia Boga przez przypomnienie postaci Św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy. Będzie on również dowodem na naszą wdzięczność Bogu, który dał nam przeżyć tak wiele radości i podniosłych chwil w naszej historii. Dwie tablice poświęcone Anieli Salawie, wchodzące w skład pomnika, mają już swoich fundatorów. Jest możliwość ufundowania dwóch kolejnych tablic. Może ktoś ma taką potrzebę serca. Zapraszamy do współpracy. Wszystkimi ofiarodawcom za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

3. Wtorek – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
Czwartek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
* Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII
Sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
*O godz. 19:00, w Starym Kościele z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu Noro Lim, Zespołu Kameralnego Gminy Siepraw, chórów ze szkół w Łyczance i Czechówce oraz koła recytatorskiego z Gimnazjum. Koncert składa się z oprawionych muzycznie wierszy i fragmentów homilii Jana Pawła II. Serdecznie zapraszają Gminny Ośrodek Kultury wraz z Parafią.

4. W sobotę, o godz. 8:30 na plebanii odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Chętnych serdecznie zapraszamy na spotkanie.

5. Jest organizowana pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy dnia 19.10 b.r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16:30. Zapisy u Anny Pietrzyk z Łyczanki.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00 prosimy rodziny z ulicy Pogodnej spod numerów 1 do 23.

7. Zachęcamy do odmawiania różańca. W kościele nabożeństwo różańcowe codziennie o 17:30, w niedziele o 15:30. Różaniec odmawiany jest również przy kaplicy w Łyczance.