Dzisiaj 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta. Po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę neokatechumenalną.

Nabożeństwo różańcowe - codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30.

W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę - pół godz. przed Mszą.

W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00. Szczególnie na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci zwłaszcza z klas III, które mają możliwość zbierania obrazków na specjalną planszę.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Środa – po Mszy św. o 18.00 katecheza neokatechumenalna.

Piątek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, (1829-1916) z zakonu kapucynów, założyciel wielu wspólnot zakonnych. Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej po wieczornej Mszy Świętej.

Sobota – zapraszamy dzieci na spotkanie Małego Apostoła i scholii o godz. 10 w salce na plebani.

W najbliższą niedzielę (15 X) będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski na pamiątkę kolejnej rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Zachęcamy rodziny z dziećmi do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii o godz. 11:00 z kazaniem dla dzieci.

18 października (tj. środa) planujemy parafialny wyjazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 14:00. Koszt wyjazdu to 70 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne i jednorazowe, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. W Olszowicach przed Mszą św. o 9.30.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na parafialne inwestycje.

Dziękujemy parafianom z ulic: Różana, Galicyjska i Leśna za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kiszkę. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…