1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe;16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski. Przy kościele, do puszek wolontariuszy, składamy ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, na rzecz uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, aby tej młodzieży dać szansę dalszego kształcenia.

2. Poniedziałek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Wtorek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru na Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II
*Po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców i dzieci I Komunijnych
Środa - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy 7.
Czwartek - święto św. Łukasza, ewangelisty.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy 3 gimnazjalne.
Piątek - trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU. Zachęcamy do osobistej Adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie trwać w godzinach: od 15.00 do 21.00. Rozpoczęcie – KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO; zakończenie – APELEM JASNOGÓRSKIM.
Sobota - Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona arch. krakowskiej i miasta Krakowa.

3. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, Duszpasterska Rada Parafialna, będzie zbierać ofiary na Pomnik. Dziękujemy za składane ofiary. Niech to dzieło będzie dziełem, nas wszystkich. Św. Jan Paweł II ukazywał w sposób szczególnie czytelny szacunek i miłość do każdego człowieka. Naszą Rodaczkę wyniósł do chwały Ołtarza, jako wzór chrześcijańskich postaw. Pomnik będzie świadczyć o naszej miłości Boga i Ojczyzny. To będzie nasz wkład w przeżywanie doniosłych rocznic: odzyskania Niepodległości i wyboru na Stolicę Apostolską.

4. Nasza Parafia i cały nasz dekanat Mogilany jesteśmy zaproszeni do wzięcie udziału w obchodach 40. Rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Będzie to w dniu 22 października, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, o godz. 8.00 rano. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

5. Wypominki jednorazowe lub roczne można zgłaszać: w ciągu tego tygodnia przed Mszą Świętą w zakrystii; a w niedzielę za tydzień i w następne dni – w Kancelarii Parafialnej. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć godzinę wypominków – czy mają być przed Mszą Świętą o godz. 8.00, czy przed Mszą Świętą o godz. 9.30.

6. Zbliżają się WYBORY do Samorządu Terytorialnego w Gminach. Odbędą się 21 października (w niedzielę) w godzinach od 7.00 do 21.00. Przypominamy, że udział w wyborach jest wyrażenie miłości do Ojczyzny i odpowiedzialności za Nią, do czego wzywa nas IV przykazanie Boże i przykład św. Jana Pawła II.

7. Zachęcamy do odmawiania Różańca świętego. W Sanktuarium nabożeństwo o 17.30, (w niedziele o 15.30), w Olszowicach o 18.00, w Łyczane o 17.00 (w niedziele o 15.00).

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W dzisiejszej NIEDZIELI m.in. ZAPROSZENIE NA BIAŁE MORZA oraz informacje o diamentowym jubileuszu w Sieprawiu.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, o porządki w sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców ul. Pogodnej od nr 26 do nr 65.