Dzisiaj 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta.

Nabożeństwo różańcowe - codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30.

W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę - pół godz. przed Mszą.

W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00.

Dzisiaj po Mszach św. w sanktuarium i w kaplicy w Olszowicach odbywa się kiermasz „Ciast i zabawek rękodzieła” połączony z kwestą dla Oliwiera z Wadowic chorego na SMAI.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, (1829-1916) z zakonu kapucynów, założyciel wielu wspólnot zakonnych.

Sobota - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, wielkiej mistyczki karmelitańskiej, reformatorki karmelitańskiej rodziny zakonnej. Żyła w XVI w. w Hiszpanii.

W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne i jednorazowe, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

W najbliższą środę i czwartek (12 i 13 października) Kancelaria Parafialna będzie czynna wyjątkowo tylko w godzinach od 16.00 do 17.15.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na parafialne inwestycje. Szczególnie na wymianę drzwi w kościele i poprawę oświetlenia.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Bukowej, Topolowej i Myślenickiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz: „Gość Ekstra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie w cenie 12 zł. W „Niedzieli” polecamy artykuł

Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.