Przeżywamy dniu dzisiejszym XXIII Dzień Papieski Przy tej okazji można wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do puszek przed kościołem.

Dziś 3 niedziela miesiąca, składka na parafialne inwestycje.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Wtorek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

Środa - święto św. Łukasza, Ewangelisty.

Czwartek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, zamordowanego przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa w 1984 r.

Piątek - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana. Żył w XV w. Był profesorem Akademii Krakowskiej. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Główny patron Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 17.30 różaniec o18:00 Msza Święta i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.  Po wieczornej Eucharystii spotkanie Grupy Apostolskiej.

Sobota – spotkanie dla dzieci z scholii i Małego Apostoła o godz. 10 w salce na plebani.

18 października (tj. środa) pielgrzymka do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 14:00 z parkingu przy kościele.

W niedzielę 22.10.2023 r. będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angolii, Ghanie i Namibii.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne i jednorazowe, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Długiej i Wesołej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł o premierze filmu o bł. Anieli Salawie.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Strączka. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie