1. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
*Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
*Trzecia niedziela – Duszpasterska Rada Parafialna, ofiary dzisiejsze, zbiera na inwestycje parafialne. Składamy serdeczne Bóg zapłać za te i wszelkie inne ofiary na potrzeby wspólnoty.

2. We czwartek – spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – klasy trzecie gimnazjalne.

3. W sobotę – wizyta u Chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie wizyty o godz. 8.30.

4. W przyszłą niedzielę, ostatnia Msza Święta będzie o godz. 11.00. Nie będzie Mszy Świętej po południu, ze względu na to, że o tej porze rodziny gromadzą się przy wspólnym stole WIECZERZY WIGILIJNEJ. Zamówiona intencja będzie odprawiona o godz. 11.00.

5. W tym roku będzie po raz pierwszy Pasterka również w Olszowicach – o godz. 22.00.
W naszym sanktuarium tradycyjnie o godz. 0.00 (o północy).

6. W tym tygodniu, my, wasi duszpasterze, będziemy służyć w konfesjonale:
we wtorek – w Krzyszkowicach, w środę – w Rzeszotarach,
w czwartek – w Świątnikach Górnych, w piątek – w Mogilanach.
*Nie wszyscy przystąpili do spowiedzi, w naszej parafii, w dniu wczorajszym. Przystąpcie do tego sakramentu gdziekolwiek, zarówno dzieci jak i młodzież i dorośli.
Z czystym sercem – pojednani z Bogiem i ludźmi – będziemy mogli przeżyć radość Bożego Narodzenia.

7. Są jeszcze ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Można je nabyć w zakrystii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli polecamy historię kapłana, który ponad 100 lat temu założył w ubogiej parafii instytucję, która pomogła parafianom uniknąć lichwy i wychodzić z biedy.

9. Bóg zapłać za sprzątnie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Galicyjskiej, spod numerów: 92 – 158.