Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza z Kazachstanu. Po Mszach, przed kościołem będzie kwesta na misje w Kazachstanie prowadzone przez Ks. Zbigniewa i wspólnoty neokatechumenalnne. O godz.12.00 przed naszym sanktuarium będzie się odbywała "Ewangelizacja na placach" prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

O 15.30. nieszpory.

Codziennie w tygodniu przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 18:00 Msza Święta, o 20 modlitwa uwielbienia prowadzona przez scholę Emmanuel i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.  Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca, składka z Mszy św. na inwestycje. Szczególnie na ocieplenie stropu kościoła.

Wszystkich wyjeżdzających na parafialną pielgrzymkę szlakiem piastowym od 3 do 5 maja prosimy o wpłatę pozostałej kwoty, czyli 400 zł.

Beskidzka Fundacja Hospicyjna dziękuje wszystkim Parafianom za zaangażowanie (szczególnie Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu, P. Urszuli Motyce, P. Dorocie Kowalewskiej, fundacji „Bo liczysz się ty”) i ofiarność w pomoc w budowę hospicjum w Wiśniowej. Kwota jaka została zebrana to 13 467,81 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię składanymi ofiarami na tacę i konto parafialne. Szczególnie chcemy podziękować Państwu Żabom za sfinansowanie nowego oświetlenia Starego Kościoła, P. Maciejowi Chorobikowi, geodecie, za prace geodezyjne na cmentarzu. P. Michałowi Sudrowi za użyczenie podnośnika do obcinania drzew przy cmentarzu na Kopani i wszystkim panom, którzy przeprowadzili prace przygotowawcze do montażu monitoringu na obu cmentarzach.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Urocza, Dobra, Na Wzgórzu i Zachodnia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł” oraz bezpłatnego czasopisma „Oto Jestem”, szczególnie dla motocyklistów. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Szkoła w likwidacji?”

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Sudera. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…