Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nabożeństwo majowe, o 16:00 Msza Św.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Uroczystości Nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy prowadzącym czuwania modlitewne, III Zakonowi Świeckich, różom różańcowym, Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym. W zakrystii można nabyć kopie obrazu Ikony Św. Rodziny - w cenie 60 zł. i 90 zł.

Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu będą o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek i w niedziele po Mszy św.); w Łyczance, o 19.00 (w niedziele o 15.00).

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Święte - jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe – o 15.30. O godz. 9.30 będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny i OSP.

Środa - wspomnienie św. Floriana, rzymskiego żołnierza i męczennika z IV w., pochodzącego z terenów dzisiejszej Austrii, patrona strażaków i hutników.

Czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, krakowskiego kapłana żyjącego w XV w., Pierwszy czwartek - Nowenna do bł. Anieli Salawy.

Piątek - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba - Pierwszy Piątek, spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 15.00 spowiedź przed I Komunią św.

W przyszła niedzielę (8 maja) o godz. 13.00 Msza św. i uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii.

Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: w poniedziałek, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. Spowiedź przed I Komunią – w sobotę o 15.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, dzieci klas IV, będzie w niedzielę 15 maja o godz. 9.30.

8 maja planowany jest wyjazd z relikwiami bł. Anieli na procesję z Wawelu na Skałkę w Krakowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii - do środy.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziców dzieci komunijnych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” W „Niedzieli” polecamy m.in. Fenomen polskiej maryjności.