Dziś rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny. Niech ten Tydzień będzie dla nas zachętą do czytania Pisma Świętego. O godz. 15:30 Nieszpory.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, biskupa i męczennika z X w. – Patrona naszej Ojczyzny. O 17.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.

Wtorek - wspomnienie święty Marka Ewangelisty (I/II w.), bliskiego współpracownika św. Pawła

Środa – po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży z Grupy Apostolskiej.

Sobota – Święto św. Katarzyny ze Sieny (żyła w XIV w). Patronki Europy. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla Małego Apostoła i scholii. O 17.30 Nowenna do św. Michała Archanioła.

Zgodnie ze Statutem Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej archidiecezji, po wyborach z dnia 19 marca została powołana Duszpasterska Rada parafialna parafii w Sieprawiu. Do Rady zostały powołane, po konsultacjach, z nominacji ks. proboszcza i z wyborów, następujące osoby:

Z nominacji: Piotr Bujas - Siepraw, Magdalena Jankosz – Siepraw, Krzysztof Kowalczyk, kościelny i katecheta - Łyczanka, Adam Szlachta – organista, Robert Młynarczyk - Olszowice, Dominika Suder – katechetka, Wiktor Suder – Siepraw.

Z wyboru: Małgorzata Galas - Olszowice, Marek Kyrc – Siepraw, Jan Lenczowski - Siepraw, Rozalia Poznańska - Siepraw, Stanisław Radzik – Łyczanka, Aleksander Suder – Siepraw, Janina Matoga – honorowa członkini Rady – Olszowice,

Zadaniem Duszpasterskiej Rady Parafialnej jest rozwój i pogłębianie życia religijnego parafii przez współpracę duchowieństwa i katolików świeckich.

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na pomoc w leczeniu 18 letniego Mateusza Chorobak z Sułkowic. Kwesta organizowana jest za zgodą Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Bardzo dziękujemy parafianom z ul. Granicznej za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, miesięczników: „Małego Gościa” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuły na temat przyczyn agresji wśród młodzieży.