1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu. Do puszek zbieramy ofiary na rzecz misji.
*O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w trakcie nabożeństwa będą zbierane ofiary na dekorację Grobu Bożego.

2. W poniedziałek przypada święto katedry św. Piotra Apostoła.
We wtorek – spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy Świętej wieczornej.
W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek – spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,
* spotkanie kandydatów do bierzmowania, klasy III,
W piątek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
* I piątek miesiąca, spowiedź od 16.00, w Olszowicach o 17.30.

Droga Krzyżowa:
* o 16.00 dla dzieci,
* po Mszy Świętej o 17.00 dla dorosłych, którą poprowadzi Duszpasterska Rada Parafialna,
* o 20.00 dla młodzieży,
* o 18.00 w Olszowicach.
W piątek, wieczorną Mszą Świętą rozpoczniemy „24 godziny dla Pana”. Papież Franciszek wzywa nas w roku miłosierdzia do ustawienia Chrystusa w centrum naszego życia. Przez dobę będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, będzie także możliwość spowiedzi, na którą szczególnie zapraszamy tych, którzy nie będą mogli przyjść na spowiedź parafialną w ramach rekolekcji wielkopostnych.
Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się listy, na które mogą wpisywać się chętni do adoracji Pana Jezusa. Bardzo prosimy o składanie deklaracji swojej obecności przy Panu Jezusie.
W sobotę - od 8.30 odwiedziny chorych z Panem Jezusem, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
* na Mszy Świętej wieczornej zmianka tajemnic różańcowych.
* po Mszy Świętej w salce na plebanii spotkanie Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła.

3. W niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Andrzej Scąber. Msze święte jak w zwykłą niedzielę, z wyjątkiem Olszowic – tam Msza o godz. 12.00. Na Mszę o 16.00 zapraszamy szczególnie Młodzież. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w praktykach rekolekcyjnych.
Program rekolekcji został rozprowadzony do każdego domu przez członków Grupy Apostolskiej, Służby Liturgicznej i Wolontariatu ŚDM, za co składamy im Bóg zapłać.

4. Bóg zapłać za sprzątanie Domu Bożego i złożoną ofiarę, o sprzątanie w sobotę po Mszy Świętej wieczornej prosimy rodziny z ul. Dworskiej, nr 2-45.

5. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

6. GOKiS w Sieprawiu zaprasza do udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy od 1.5 – 3 m należy dostarczyć do Domu Kultury 14 lub 15 marca, palmy ponad 3 m będą oceniane w niedzielę palmową, 20 marca po Mszy o godz. 11.00. Regulamin konkursu na stronie Siepraw.pl oraz w szkołach i Domu Kultury.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszowicach ogłasza, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej będą od 7 do 20 marca w godz. 8.00 – 13.00, wtorki, piątki do 15.00.

8. Klub Gazety Polskiej Zaprasza na spotkanie z pracownikiem IPN Witoldem Bagieńskim, które odbędzie się w Sali Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja w Myślenicach 29.02. (jutro) o godz. 19.00.