1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Dziś, w trzecią niedzielę zwykłą obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.
Ojciec Święty Franciszek prosi nas o modlitwę w intencji krzewienia Słowa Bożego „Aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy do wydobycia Pisma Świętego z półek, niech stanie się ono podręczną lekturą. Znajdźmy czas w ciągu doby, aby przeczytać chociażby kilka rozdziałów mówiących o historii naszego zbawienia.

2. Również dziś przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy.

3. Poniedziałek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Wtorek - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusz i Tytusa.
*XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Środa - Nowenn do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
*4 rocznica ingresu J.E. abpa Marka Jędraszewskiego (2017).
Sobota – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o 16.00.

4. Od przyszłej niedzieli, przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym Sanktuarium 40 godzinne nabożeństwo. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie po Mszy Świętej odprawionej o godz. 6.30 do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz. 8.00; po Mszy Świętej o godz.9.30 do godz. 11.00, oraz po Sumie do godz. 15.00. Adoracja podczas 40 godzinnego nabożeństwa ma charakter wynagradzający za nasze grzechy.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania z kandydatami do sakramentu bierzmowania po Mszach wieczornych: Poniedziałek – klasa 8A, Czwartek – klasa 8B i Łyczanka.
Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszach wieczornych w środę – klasa 3A i Łyczanka, piątek – klasa 3 B.

6. Wizyta Duszpasterska odbędzie się w okresie Wielkiego Postu – po Środzie Popielcowej. W poszczególnych rodzinach będzie uwielbiony Jezus Ukrzyżowany przez dokonanie Aktu Intronizacji Krzyża. Kapłan nawiedzi te Domy, do których zostanie zaproszony w dniu Wizyty w czasie odwiedzania danego rejonu. Szczegółowy plan wizyty (ulice i godziny) zostanie podany w przyszłym tygodniu.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Zarusinki, spod numerów: 1 – 54.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI m.in. artykuł „Co judaizm, islam i chrześcijaństwo mówią o aborcji, eutanazji, karze śmierci…”

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Cecylię Leśniak. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.