Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Zachęcamy do wydobycia Pisma Świętego z półek, niech stanie się ono podręczną lekturą. Znajdźmy czas, aby przeczytać chociażby kilka rozdziałów mówiących o historii naszego zbawienia.

Dziękujemy ks. Michał Mroszczakowi – notariuszowi kurii metropolitalnej w Krakowie za głoszenie Słowa Bożego na Mszach św.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622). Biskupa Genewy w Szwajcarii, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów. Był propagatorem życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

Wtorek - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (I w.) To nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

Środa - wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa (I w.), towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupów i męczenników za wiarę. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, (1225-1274), doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej. Msza św. w Olszowicach o 18.00.

Sobota - o 16.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Jagodowej od nr 1 do 14.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci a w „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł „Babcia Teresa” o najstarszej mieszkance Zawady.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Zofię Wróbel, śp. Alfreda Galas, śp. Annę Matoga i śp. Kazimierę Sołtys. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…