O 15.30 nieszpory. Dzisiejsza składka (3 niedziela miesiąca) jest przeznaczona na inwestycje parafialne.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622) biskupa Genewy, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów. Propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy. O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (I w.). To nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan. Adorację Najśw. Sakramentu o 17.30 poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich. Po Mszy wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

Piątek - wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa (I w.) biskupów i męczenników. Towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej. W Olszowicach po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo „Godzina Uwielbienia”.

Sobota – O 17.30 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

÷

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 40-godzinne nabożeństwo odprawiane w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najśw. Sakramentu w pierwszą niedzielę

40-godzinnego nabożeństwa będzie po każdej Mszy św. a po Sumie o 11.00 - do godz. 16.00 zakończona nieszporami o 15.30. Po Mszy św. o 16.00 nasz chór parafialny zaprasza na koncert kolęd.

W zakrystii są jeszcze do nabycia książki: Rekolekcje „Oddanie 33”.

Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej o 11 ze specjalnym kazaniem dla dzieci.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Wiśnicz, Za Górą i Gajowa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł pt. „Kościół, podatki i …fake newsy”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anielę Mazurkiewicz i śp. Janinę Pitala, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.30. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.