1. W naszej wspólnocie parafialnej wiele osób jest chorych, w tym jest wiele zachorowań na COVID-19. Chory jest ks. proboszcz i na kwarantannie - księża wikariusze. Z tego powodu jest nieczynna Kancelaria Parafialna.
Dziękujemy za słowa pociechy i modlitwy.
Bardzo dziękujemy Księżom z dekanatu i spoza dekanatu za pomoc w odprawieniu przyjętych intencji Mszalnych. Przyjęte intencje, o wyznaczonej porze są też odprawiane na Plebanii.
*Pilne zdarzenia losowe prosimy zgłaszać telefonicznie.
*Módlmy się, aby Bóg ocalił świat od wyniszczających epidemii i chorób: „od zarazy, głodu, ognia i wojny”.

2. Dziś jest obchodzona liturgiczna uroczystość ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. Nasza wspólnota parafialna obchodziła tą uroczystość w dniu odpustu. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta.
* Od dziś z naszej parafii w niedziele o 8.00 będą prowadzone transmisje Mszy Św. przez profil na facebooku.
*Od dzisiaj – zmiana czasu z letniego na zimowy. Msz Święte wieczorne od 2.11 będą o godz. 17.00.

3. Środa - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Msze Święte do południa – jak w każdą niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i w Olszowicach o 9.30). Po południu o godz. 14.00 Msza Święta ZBIOROWA za zmarłych. Po Mszy Św. – procesja na Cmentarz.
*W Dzień Zaduszny, procesja na Kopań po Mszy Św. o godz. 8.00.

5. Wypominki ROCZNE lub JEDNORAZOWE można zamawiać w Zakrystii.

6. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa informuje, że pojawiły się dodatkowe miejsca w projekcie pn. „Montaż instalacji OZE na obszarze LGD Turystyczna Podkowa”. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z dofinansowania na kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła w wysokości około 50% kosztów. Więcej informacji na stronie LGD Turystyczna Podkowa oraz w biurze LGD w Lubniu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy wywiad z pochodzącym z Sieprawia ks. prof. Kazimierzem Panusiem.

8. Bóg zapłać Służbie Kościelnej i tym, którzy pomogli sprzątać kościół.
O pomoc w sprzątaniu Domu Bożego na Wszystkich Świętych (w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Różanej, spod numerów 5 – 14.