Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta.

Nabożeństwa różańcowe codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. W Łyczance – w tygodniu o 17.00, w niedzielę o 15.00; w Olszowicach – w tygodniu o 18.00, w piątek o 18.30, w niedzielę - przed Mszą świętą.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, według tradycji głosili oni wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć  męczeńską.

Sobota - o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła i różaniec.

W przyszły czwartek, 4.11.21 r. na Mszę Św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

W związku ze zmianą czasu informujemy, że godziny Mszy świętych w tygodniu pozostaną bez zmian czyli o 6.30 i 18.00.

Naszych zmarłych polecajmy Bogu w wypominkach. Wypominki można składać w niedziele po każdej mszy w kancelarii, natomiast w tygodniu od 17.00 w zakrystii. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszami o 8.00, 9.30 i 11.00. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć godzinę wypominków. W tym tygodniu do puszki przy ołtarzu głównym można składać intencje na Mszę Św. zbiorową, która odprawiona będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 14:00.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Młodzież z Grupy Apostolskiej naszej parafii przez kolejne niedziele, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych rozprowadzać będzie znicze w związku ze zbliżającym się wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby młodzieży zaangażowanej w działalność Grupy Apostolskiej w tym na dni skupienia i wiele różnych inicjatyw.

Spotkanie Grupy Apostolskiej w najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

Spotkania scholi dziecięco-młodzieżowej w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ul. Uroczej oraz z ul. Dobrej spod numerów: 12 – 39.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł „Jak zachęcić dziecko do nauki?”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.