1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA KOSCIOŁA WŁASNEGO. Dziękujemy budowniczym tego gmachu i wszystkim, którzy nieustanie troszczą się o utrzymanie świątyni i coraz piękniejszy jej wystrój. Ten widzialny kościół jest znakiem Kościoła budowanego z żywych kamieni, którymi są ci, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa.
*Po Sumie – wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewanie hymnu CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY.
*O godz. 15.30 – Nabożeństwo różańcowe.
*Uroczystą Sumę odprawi Ks. Prałat Tadeusz Dąbrowski. Razem z Księdzem Prałatem Jubilatem podziękujemy Bogu za Jego 55 lat Kapłaństwa. Pierwsze cztery lata kapłaństwa służył Bogu i ludziom w naszej Parafii. Był świadkiem budowy tego kościoła w latach 1959 – 1963.

2. We wtorek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA i JUDY TADEUSZA.

3. W piątek od godz. 15.30 – spowiedź święta na uroczystość Wszystkich Świętych. Można się też spowiadać pół godziny przed każdą Mszą Świętą w ciągu tygodnia.

4. W sobotę – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte do południa – jak w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 iw Olszowicach – 9.30. Po południu – o godz. 14.00 – Msza Święta ZBIOROWA ZA ZMARŁYCH. Po Mszy procesja na cmentarz.

5. W przyszłą niedzielę – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Po Sumie, o godz. 11.00 – procesja na Cmentarz na Kopani. Nie będzie nieszporów. Będzie Msza Święta o godz. 16.00.
*Na wypominki jednorazowe lub roczne można składać w Kancelarii Parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę wypominków: przed Mszą Świętą o ósmej lub przed Mszą Świętą o 9.30.
*Za dusze zmarłych można ofiarować również odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: we Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w oktawie – do 8 listopada /nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych/.

6. W dniach 1 i 2 listopada 2014 r. na naszym cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz odnowy starych, zniszczonych, zabytkowych nagrobków. Prosimy o wsparcie. Organizatorami kwesty już po raz piąty są: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej oraz Gimnazjum w Sieprawiu.

7. W tygodniu zmiana Mszy Świętej wieczornej i różańca. Ze względu na czas zimowy Msza Święta wieczorna będzie o godz. 17.00; różaniec o 16.30; w Olszowicach o 18.00.

8. W ramach tygodnia misyjnego Koło Misyjne Dzieci działające w Szkole Podstawowej w Sieprawiu rozprowadza przy wyjściach z kościoła kalendarze misyjne na rzecz pomocy misjom. Serdecznie prosimy o życzliwość wobec naszych najmłodszych parafian i wsparcie ich zaangażowania w działalność misyjną ofiarami 10 złotych za kalendarz. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o misyjne wychowanie naszych dzieci.

9. Uczestnicy pielgrzymki do Włoch na popielgrzymkowym spotkaniu podjęli decyzję, że następna pielgrzymka w wakacje 2015r odbędzie się do Chorwacji i Medjugorie. Jest kilka wolnych miejsc. Program dostępny jest na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Romana.

10. Bóg zapłać za ofiarę z trzeciej niedzieli na prace na cmentarzu. Złożono 9.906,50 zł.
*W związku z budową alejek na cmentarzu informujemy, że obramowania grobów, które wchodzą w planowany przebieg alejek będą przebudowane i dopasowane do nowo wybudowanych alejek, w ramach kosztów inwestycji.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w piątek po wieczornej Mszy Świętej, prosimy parafian z ul. Długiej spod numerów: 176, 181, 188, 190, 202, 204 i 206.

INTENCJE MSZALNE: 27 X – 2 XI 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

Dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże w rodzinie.

17.00:

1) +Tadeusz Dębski –od córki Anny z mężem i dziećmi.

2) ++rodzice: +Zofia i +Józef KUREK.

Wtorek:

6.30:

1) +Zofia Kurek –od rodziny Chrustków.

2) +Teresa Bętkowska –od Anny i Tadeusza Matogów.

+Józef Kurek.

Środa:

1) O szczęśliwą operacje dla Dominika i o powrót jego do zdrowia –

za przyczyną Matki Bożej Sieprawskiej i Bł. Anieli Salawy.

2) O rozwiązanie trudnej sprawy materialnej dla Anny i Aleksandra
    z Kępna za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

1) +Tadeusz Pilch.

2) +Maria +Joachim Oramus.

Czwartek:

1) +Stanisław Matoga.

2) +Józef Gałaś –od córki z rodziną.

3) O szczęśliwą operację dla Ks. Stanisława Kolarskiego za

przyczyną Bł. Anieli Salawy.

17.00:

W 18 ROCZNICĘ URODZIN BARBARY –o Błog. Boże, potrzebne łaski za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Piątek:

1) +Witold Wielgus.

2) +Stanisław Dyrda 2 r. śm.

17.00:

+Ignacy Dobosz –od syna Zbigniewa z rodziną.

Sobota:

6.30:

+Leon Salawa +Stefania ż. +Józef i +Jan synowie.

8.00: +Stanisław Hachlica +Helena ż. w r. śm. i zmarli z rodziny.

9.30: +Tadeusz 14 r. śm. +Franciszka Cygan +Tadeusz s. +Maria c.

11.00: +Józef Figiel jego ++teściowie – od żony.

14.00:

ZA ZMARŁYCH – ZBIOROWA.

Niedziela:

6.30:

+Władysłąw Bujas 15 r. śm.

8.00:

+Stanisław +Maria +Michał Suder.

9.30:

+Maria Kiszka +Józef m. +Anna c. +Jan zięć.

11.00:

+Anna +Jan Bujas +Marcin wnuk.

16.00:

+Łukasz Wójtowicz ++dziadkowie –od rodziców i rodzeństwa