1. Dziś przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W Brzezince droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Rozpoczęcie o 14:00, przy bramie śmierci.

2. Przeżywamy I rocznicę poświęcenia przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, pomnika „Naucz nas być wolnymi”, dla uczczenia św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Po Sumie przejdziemy pod Pomnik w uroczystej procesji, nastąpi złożenie wieńca, dziesiątek różańca świętego i litania do św. Jana Pawła II. Zakończymy śpiewem hymnu „Boże coś Polskę”.

3. Po południu: godz. 15:30 – Nieszpory i modlitwy za Ojczyznę.
* Od 1 listopada b.r., przez cały rok, trwa modlitwa we wszystkich kościołach Archidiecezji w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Pół godziny przed wieczorną Mszą Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, zakończenie dziesiątkiem różańca św. i litanią do św. Jana Pawła II. Trwajmy w tej modlitwie. Serdecznie zachęcamy.

4. Jutro, poniedziałek: 11 XI – wsp. św. Marcina z Tours, bp. Święto Niepodległości. Msze Św. jak w niedzielę. Suma o 11:00, wyjątkowo w kościele św. Marcina.
*Wójt Gminy Siepraw oraz Przewodniczący Rady Gminy serdecznie zapraszają na Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele w Zakliczynie o godz. 16:00. O 17:30 na sali gimnastycznej w szkole w Zakliczynie odbędzie się Akademia „Pociąg do Przeszłości”. Wszystkich mieszkańców Gminy zachęcamy do uczestnictwa w odchodach.
Wtorek – wsp. św. Jozafata, bp i męczennika. O godz. 18:00 katecheza przed chrzcielna na plebanii.
Środa – wspomnienie świętych Pierwszych Męczenników Polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
Czwartek – spotkanie do bierzmowania klas VII.
Piątek – Po wieczornej Mszy Św. spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. III piątek, Jerycho w Sieprawiu – adoracja w godz. od 15:00 do 21:00, zachęcamy do nawiedzenia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

5. W Niedzielę, 17 listopada III Światowy Dzień Ubogich. Przy naszym Sanktuarium, za dwa tygodnie będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz Ubogich.

6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej dziękuje za ofiary w czasie kwesty na cmentarzu parafialnym, na remont zabytkowych pomników. Złożono kwotę 6256,21 zł.

7. Firma Valeo w Skawinie prowadzi rekrutację pracowników na produkcję i magazyn. Do pracy potrzeba kobiet i mężczyzn. (tel. 723 193 129). Szczegóły w gablotach.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany. Zapisy do końca listopada. Szczegóły u ks. Bartłomieja.

9. Organizatorzy Świątnickiego Salonu Muzycznego zapraszają na koncert, który odbędzie się 17 XI, o godz. 17:00, w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych.

10. W przyszłą niedziele (III niedziela) składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Tygodniku Katolickim Niedziela polecamy cykl temat numeru: oblicza patriotyzmu.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę o godz.8:00, prosimy parafian z ul. Granicznej, spod numerów od 4 do 30.