Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 15:30 Nieszpory, o 16:00 wieczorna Msza św.

Kalendarz liturgiczny:

Środa Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu.

Czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.

Piątek - 11 listopada, wspomnienie św. Marcin z Tours, biskupa. Porządek Mszy jak w niedziele. W Olszowicach o 9.30. Suma o godz. 11 w kościele św. Marcina - ZA OJCZYZNĘ z racji Narodowego Święta Niepodległości.

Sobota - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika działającego na początku XVII wieku apostoła jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich.

W tym tygodniu spotkania Grupy Apostolskiej oraz Małego Apostoła zostają odwołane.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się kwesta na leczenie i rehabilitację Kuby i Klaudii Mistarz z Wierzbanowej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Bł. Anieli Salawy od nr 121 do 188.

We czwartek o sprzątanie kościółka św. Marcina i wokół kościółka przed Odpustem, prosimy parafian z ul. Bł. Anieli Salawy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Sztajer. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…