Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00. Wszystkim, którzy przygotowali kościółek św. Marcina na uroczystość odpustową składamy serdeczne Bóg zapłać.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski z początku XI wieku.

Środa - o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej z XIII w., żony Ludwika IV, króla Węgier, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci i modlitwie. Znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich.

III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 17.30 różaniec o18:00. Msza Święta i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Sobota - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.

Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" z Krakowa serdecznie dziękuje za przyjęcie wolontariuszy w niedzielę 22 października. Ofiara przekazana w czasie kwesty to: 6 424,50 zł, 40 funtów brytyjskich oraz 10 euro. Dochód ze sklepiku misyjnego: 4 093 zł.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy: Zarusinki.

W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje. M. in. na przygotowanie projektu drzwi wewnętrznych w kościele oraz ocieplenia kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt. „Rozwodnicy w Kościele”.