1. Dzisiejsza niedziela w Kościele Krakowskim jest dniem modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Na prośbę ks. Kardynała jest przeprowadzana zbiórka do puszek dla ofiar tajfunu Sendong.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Składka – jak w każdą trzecią niedzielę - na inwestycje parafialne.
Jutro - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy i św. Romana – imieniny naszego wikariusza Księdza Romana. Księdzu Romanowi życzymy wielu Bożych łask. Msza Święta w intencji solenizanta będzie jutro o 6.30.
Wt. - wsp. bł. Salomei, zakonnicy. *Śr. - wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Czw. – wsp. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny. Pt. - wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
*Wszystkim solenizantom upraszamy Błogosławieństwa Bożego za przyczyną ich patronów.

2. Do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostali wybrani:
Z Sołectwa I: Marek Krzysztof i Matoga Marek. Z Sołectwa II: Wróblewski Stanisław i Basista Tomasz. Z Sołectwa III: Andryka Anna i Matoga Jacek. Z OLSZOWIC: Matoga Janina i Dobosz Adam. Z Łyczanki: Dziura Anna.
*Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Wybranym dziękujemy za gotowość współpracy.

3. Dotychczasowej Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, składamy szczególne podziękowania. Mamy nadzieję, że wielu z tego zespołu będzie nadal służyć Parafii swoją radą i pomocą.
A oto najważniejsze prace, w które była zaangażowana DRP i wolontariusze od 2007 r.:
*Kapitalny remont organów. *Stacje Drogi Krzyżowej w Sanktuarium. *Nowe oświetlenie prezbiterium. *Inwentaryzacja cmentarza. *Wymiana pokrycia dachu na plebanii. *Naprawa dachu na kościele. *Modernizacja nagłośnienia sanktuarium i wymiana mikrofonów. *Garaże. *Relikwiarz Bł. Anieli Salawy. *Inwentaryzacja Architektoniczna i konserwacja kościoła św. Marcina. *Pokrycie na Starym kościele babieńca i zakrystii. *Polerowanie posadzki w sanktuarium. *Cyklinowanie i malowanie ławek i konfesjonałów. *Remont Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia w Łyczance. *W Kaplicy Matki Bożej: malowanie, oświetlenie i nowe ławki. *Konserwacja Obrazu Matki Bożej Kawęcińskiej. *I wiele innych…
Aktualnie jest wykonywany element ołtarza do Kaplicy Matki Bożej z białego marmuru.
Oprócz inwestycji gospodarczych Duszpasterska Rada Parafialna angażowała się w życie liturgiczne w Roku Kościelnym, oraz w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.
Za wielką kulturę i takt jaki okazywali członkowie DRP przy realizowani rozmaitych wyzwań jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również Wolontariuszom i całej Parafii za ofiary i wszelką troskę o potrzeby Kościoła. Bóg zapłać!

4. Spotkanie z nową Duszpasterską Radą Parafialną odbędzie się w przyszłą niedzielę /24 XI/, o godz. 17.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania: kl. II – poniedz.; kl. I – wt.; kl. III – czwartek.

6. W sobotę, godz. 11.00 – Pielgrzymka Chorych na SM z Okręgu Podhalańskiego.
*O 17.30, w Starym Kościele przedstawienie pt. „Anioły w Sieprawiu”, zrealizowane przez Dom Kultury, z udziałem uczniów sieprawskiego Gimnazjum.

7. W przyszłą niedzielę – ostatnia niedziela w Roku Kościelnym – Uroczystość Chrystusa Króla. *Zamknięcie Roku Wiary. Przy naszym Sanktuarium – KWESTA Sióstr Sercanek z Krakowa na remont bursy dla studentek.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.

INTENCJE MSZALNE: 18 XI – 24 XI 2013 r.

Poniedziałek:

1) +Anna Wojnarowska.

2) O Bł. Boże dla Księdza Romana Zapałę - w dniu imienin.

1) +Adam Gabryś.

2) +Zofia Górnisiewicz -od wnuczki Pauliny z mężem i synem Mikołajem.

Wtorek:

1) +Anna Wojnarowska.

2) +Zofia Rosół –od córki z rodziną.

1) +Franciszek Chwistek.

2) +Elżbieta Dobosz –od chrześnicy Sylwii z rodziną.

Środa:

1) +Anna Wojnarowska.

2) +Genowefa Grzybek -od sąsiadów.

17.00:

+Tadeusz Salawa +Kazimiera ż. +Zbigniew brat i ++ ich rodzice.

Czwartek:

1) +Anna Wojnarowska.

2) +Józef Kruczek –od żony.

3) O Błog. Boże dla całej Rodziny Hospicyjnej, Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem i w intencjach Pielgrzymów – za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

17.00:

1) +Jan Urbanik 12 r. śm. i ++z rodziny.

2) +Alojzy +Helena Strzebak.

Piątek:

1) +Anna Wojnarowska.

2) +Genowefa Grzybek –od rodziny z Jasienicy.

17.00:

1) +Józef Tylek 27 r. śm.

2) +Robert Burda.

Sobota:

1)+Anna Wojnarowska

2) +Ludwik Przęczek 26 r. śm.

17.00:

1) +Stefania Orzechowska –od córki Zofii i Jana Krzysztofiak.

2) W 18 ROCZNICĘ URODZIN AGNIESZKI o Błog. Boże za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Niedziela:

+Anna Wojnarowska.

8.00:

+Maria Zając 11 r. śm. +Stanisław m.

9.30:

+Zofia Matoga 4 r. śm.

11.00:

18 ROCZNICA URODZIN MAGDALENY POZNAŃSKIEJ

o Błog. Boże w dalszym życiu.

16.00:

+Stanisława (fem.) Suder 11 r. śm.