1. Dziś przypada wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła oraz IV Światowy Dzień Ubogich.
*Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory i Modlitwa za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.
*Na każdej Mszy Świętej, Duszpasterska Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje Parafialne (prace konserwacyjne XV-wiecznego Kościółka św. Marcina). Ofiary można również wpłacać na Konto Parafialne z dopiskiem „Inwestycje”.
(Numer Konta: KBS 73-85910007-0240-05100622-0003).

2. Na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione OPŁATKI. Będą one doręczone do każdej rodziny przez organistę – pana Adama Szlachtę lub przez kościelnego – pana Krzysztofa Kowalczyka. Z powodu kontuzji powypadkowej, panu kościelnemu będzie pomagać jego żona – pani Elżbieta. Już od jutra, w ten sposób opłatki będą doręczane poszczególnym rodzinom. Ofiary przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie za całoroczną posługę (organisty i kościelnego) w Kościele.

3. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Środa - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Piątek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
*Trzeci piątek. Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji comiesięcznego JERYCHA W SIEPRAWIU. Rozpoczęcie wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00. Zakończenie wspólnym Apelem Maryjnym, o godz. 21.00.
Sobota - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

4. Od wtorku będzie czynna Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego. Dyżur trwa od 18.00 do 19.00, w Kancelarii Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Liturgicznego.

6. Niestety nadal obowiązują nas rozmaite ograniczenia związane z istniejącą pandemią Covida-19. Mimo tego szukajmy dróg zjednoczenia z Chrystusem i Kościołem. Polecamy Ojczyznę i Kościół Chrystusowy Waszym modlitwom. Ufajmy słowom wypowiedzianym przez Jezusa Chrystusa, że BRAMY PIEKIELNE GO NIE ZWYCIĘŻĄ.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę prosimy rodziny z ulicy Leśnej, spod numerów: 2 – 13 oraz z ulicy Długiej, spod numerów: 2 – 18.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w „Niedzieli” m.in. artykuł o roli Margerytek i ich modlitwy w życiu kapłanów.

9. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Zbigniewa Kyrca, śp. +Henryka Koguta, śp. +Krzysztofa Gawędę, oraz śp. +Danuty Tomana. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.