Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Szczególnie polecajmy naszym modlitwom naszego diakona Marcina oraz naszego rodaka diakona Dawida, którzy przyjmą święcenia kapłańskie 28 maja.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Główna uroczystość o godz. 13.00. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 70 dzieci.

Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30; Msza Święta po południu, o godz. 16.00.

Przez BIAŁY TYDZIEŃ dzieci pierwszokomunijne będą uczęszczać na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości i dziękujemy za porządki w kościele i wokół kościoła, za dekoracje; za dar ołtarza – Bóg zapłać księdzu diakonowi Marcinowi za zorganizowanie Pierwszokomunijnej Liturgii Eucharystycznej, wszystkim katechetom za nauczanie dzieci. Bóg zapłać za pomoc również panu Kościelnemu i panu Organiście.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

Sobota - Święto Św. Macieja Apostoła (I w.) jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, dzieci klas IV, będzie w niedzielę 15 maja o godz. 9.30. Spotkania przed rocznicą będą w środę i piątek o godz. 16.00

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na parafialne inwestycje. Szczególnie na wymianę drzwi w kościele).

W dniach 20 – 28 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Chętnych prosimy zgłaszać się do ks. Michała.

W zakrystii można nabyć kopie obrazu Ikony Św. Rodziny - w cenie 60 zł. i 90 zł.

Zostały wymienione okna w kapliczce w Łyczance. Ofiarodawczyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

O sprzątanie kościoła i wokół kościoła, w sobotę o godz. 8.00, prosimy Rodziców dzieci z klas IV.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. W „Niedzieli” polecamy m.in.  artykuł o mistrzach z Zakliczyna.