1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne pod duchowym kierownictwem ks. dr Bogusława Mielca.
*O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
*Dzisiaj Msza Święta w Olszowicach jest o godz. 12.00.

2. W poniedziałek - drugi dzień rekolekcji: Msze święte z naukami ogólnymi o 7.30 i o 18.00. Msza Święta z nauką dla dzieci o 10.30, dla gimnazjalistów o 13.00, dla chorych o 16.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach nauka dla dzieci o 8.45.
We wtorek – dzień spowiedzi świętej. Msze z nauką ogólną o 7.30 i 18.00. Spowiedź będzie od godziny 8.00 do 12.00 z przerwą od 10.00 do 10.30, oraz od 14.30 do 18.00, z przerwą od 16.00 do 16.30. W Olszowicach spowiedź o godz. 18.00.
*Od godz. 9.00 rozpocznie się wizyta u Chorych z posługą sakramentalną. Chorych na wizytę, prosimy zgłaszać w zakrystii, do jutra.
W środę – Dzień zakończenia rekolekcji, Msze święte z nauką ogólną o 7.30 i 18.00. Msza Święta z nauką dla dzieci o 10.30, dla gimnazjalistów o 13.00. W Olszowicach Msza dla dzieci o 9.00 i z nauką ogólną o 16.00. Na Mszach będą zbierane ofiary na cele rekolekcyjne.
Czas rekolekcji jest szczególnym momentem w Wielkim Poście. Jest to czas nawrócenia i pojednania. Gromadźmy się na naukach rekolekcyjnych i przystąpmy do spowiedzi świętej.
W piątek – Droga Krzyżowa będzie jedna, wspólna dla całej Parafii. Stacje Drogi Krzyżowej będą wyznaczone po „DRÓŻKACH SIEPRAWSKICH”. Stacja XIV będzie pod krzyżem na Cmentarzu.
Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

3. Bóg zapłać za sprzątanie Domu Bożego i złożoną ofiarę, o sprzątanie w sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Granicznej, spod numerów: 3 – 34.

4. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas, z których dochód przeznaczony jest na charytatywne dzieła CARITASU.

5. W najbliższy piątek i w sobotę, w sklepach CENTRUM i w sklepie EURO będzie przeprowadzona zbiórka żywności na rzecz ubogich. Zbiórkę przeprowadzą Wolontariusze.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Gorzkich żali, będą zbierane ofiary na KWIATY do GROBU PAŃSKIEGO.
*Przy naszym Sanktuarium, będzie zorganizowany KIERMASZ przedświąteczny, przez Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z Krakowa ul. Kluzeka 6.

7. GOKiS w Sieprawiu zachęca do udziału w konkursie palm wielkanocnych. Regulamin konkursu – na stronie internetowej Gminy. Prace konkursowe należy dostarczyć do Domu Kultury w dniach 3-5 kwietnia.

8. Urząd Gminy Siepraw informuje, że do 30 marca przyjmuje zgłoszenia na odbiór odpadów wielkogabarytowych, które będą zebrane w dniach 4 - 12 kwietnia br. 31 marca mija termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w I kwartale 2017 r.

9. W zeszłym tygodniu zgubiono dużą sumę pieniędzy. Uczciwy znalazca jest proszony o zwrot za wynagrodzeniem. Znalezioną kwotę można przekazać właścicielowi przez pośrednictwo Parafii.

10. Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza mieszkańców Olszowic na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dotacji do 60 % na odnawialne źródła energii (instalacje solarne, fotowoltaiczne, pompy ciepła). Spotkanie odbędzie się 31 marca (piątek) w budynku OSP Olszowice o godzinie 17.00. Bliższe informacje w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej UG.

11. „Gdy przystaniemy na moment, to być może uda nam się ujrzeć, że misterium dokonuje się każdego dnia…” – mówią twórcy Misterium w Myślenicach. Reportaż z premiery spektaklu, a także wiele informacji z Małopolski, kraju i świata poleca Tygodnik Katolicki Niedziela.

12. Do wieczności odeszła śp. Bożena Tylek i śp. Maria Staromiejska
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.