1. W dniu wczorajszym, 28 stycznia, w Katedrze na Wawelu, odbył się uroczysty INGRES na Stolicę Biskupią w Krakowie, nowego naszego Pasterza – Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przejmuje On kierowanie Archidiecezją po 11 letnim pasterzowaniu Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, bliskiego współpracownika św. Jana Pawła II. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Pasterzach i o nowym naszym Biskupie Marku.

2. W tym tygodniu dotarła do nas wieść o męczeńskiej śmierci na Misji w Boliwii, wolontariuszki z naszej diecezji Heleny Kmieć, z Libiąża. Modlimy się aby przelana krew współczesnych chrześcijan, tak jak w pierwotnym Kościele, była zasiewem nowych wyznawców Chrystusa.

3. Msze Święte dzisiaj – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
O godz. 14.30 rozpocznie się Dzień Seniora, w Szkole Podstawowej w Sieprawiu.

4. Wtorek - wsp. Św. Jana Bosko, prezbitera.
Czwartek – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze Święte, w Sanktuarium, do południa, jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30. 11.00),
Po południu: w Sanktuarium o 17.00, z Nowenną do Bł. Anieli Salawy ;
w Olszowicach o 18.00.
Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic.
Piątek – pierwszy piątek. Wsp. Św. Błażeja, biskupa i męczennika.
Spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach – o 17.30.
Sobota -pierwsza sobota. Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.
O godz. 18.00 Msza Święta dla uczestników warsztatów Gospel.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa. Będzie ono odprawiane przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.

6. Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Sieprawiu informuje, że wnioski o dopłatę do biletów miesięcznych będą przyjmowane w dniach od 30 stycznia do 10 lutego, w budynku Urzędu Giny pokój nr 13. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Siepraw oraz na tablicy ogłoszeń.

7. Studio Fotograficzne w Świątnikach Górnych, ul. Ks. Stanisława Koniecznego 25 deklaruje usługi zdjęć do dokumentów, w domu osoby chorej lub niepełnosprawnej.

8. Finał Warsztatów Muzyki Gospel, w Sieprawiu, w przyszłą niedziele. Szczegóły na plakatach.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ul. Słowiańskiej, spod numerów: 27 -35.

10. WIZYTA DUSZPASTERSKA:
Poniedziałek – od 8.30: Zacisze od s. ul. Anieli Salawy wraz z Topolową i Bukową.
Wtorek – od 8.30: Brzozowa od nr 3, następnie Zakątek, dalej: ul. Myślenicka od 49 wraz z Biskupią i ul. Kawęciny od nr 45 do 18 (zakończenie).
Środa – od 8.30: od 8.30: ul. Anieli Salawy (od strony Zawady).