1. Dziś przypada wspomnienie św. Jerzego, męczennika, oraz św. Fidelisa, kapłana i męczennika. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – Święto Św. Marka, Ewangelisty.
Wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy II – po Mszy Świętej.
Środa - 27 kwietnia, Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.
Modlitwa o miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 r. ustawy dopuszczającej aborcję.
Czwartek –wsp. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana, oraz wspomnienie pierwszej świętej pary małżeńskiej – Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwy za małżonków za ich wstawiennictwem.
*Próba dla kandydatów do bierzmowania z kl. III o godz. 19.30.
Piątek - Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościołą, patronki Europy.
*Dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
*Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
Sobota – Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP, z procesją. Nabożeństwa majowe w dni zwykłe będą po Mszy Św. wieczornej, które są odprawiane o godz. 18.00; w Olszowicach - o godz. 19.00.
W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, za Światowe Dni Młodzieży.
*Udekorujmy przydrożne krzyże i kapliczki i zachowajmy zwyczaj śpiewania przy nich Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych.

3. Od poniedziałku do piątku, po Mszy Świętej wieczornej próby dzieci klas trzecich przed komunią świętą.

4. W przyszłym tygodniu procesja Dni Krzyżowych z modlitwą o urodzaje będzie:
w poniedziałek – pod Krzyż Misyjny; we wtorek – do Kościoła Św. Marcina; we środę – do Starego Kościoła.

5. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Fatimy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Romanem.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Długiej, spod numerów: 216 – 302.

7. Do wieczności odszedł śp. Jan Mrowczyk, lat 98. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.