1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia Święta, do której przystąpi 68 dzieci będzie na Mszy Świętej o godz. 9.30. Suma w dniu dzisiejszym została przesunięta na godz. 11.30. Msza Święta w Olszowicach o 8.00.
Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny; o godz. 16.00 – Msza Święta.
Jutro Msza Święta i Nabożeństwo majowe z dziękczynieniem za dar Komunii Świętej, o godz. 18.00.

2. Przez cały tydzień Dzieci Pierwszokomunijne będą uczęszczać na Mszę Świętą o 18.00 i wezmą udział w Nabożeństwie majowym. Jest to tak zwany „Biały Tydzień”.
*Dzieci i ich Rodziny i całą naszą Parafię powierzamy opiece Matki Bożej Fatimskiej, której objawienia obchodzimy setną rocznicę. W dniu dzisiejszym Ojciec Święty Franciszek ogłosi świętymi Dzieci Fatimskie - pastuszków którym objawiła się Matka Boża – Franciszka i Hiacyntę. Trwa też proces beatyfikacyjny – s. Łucji, która niedawno zmarła.
*W dniu 19 Maja /piątek/ będzie dziękczynna pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

3. We wtorek – Święto św. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika.
Piątek - trzeci piątek. „JERYCHO W SIEPRAWIU”. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 21.00.

4. Za tydzień – Rocznica I Komunii Świętej – o godz. 9.30. Próby na rocznicę Komunii Świętej: wtorek o godz. 16.30 i we czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dzieci z rocznicy i ich rodzin- w sobotę o godz. 17.00.

5. Składka w przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne – na posadzkę w Starym Kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za religijne wychowanie swych dzieci i za współpracę z katechezą szkolną, oraz za zrobienie porządków wokół kościołów, plebanii i za dekoracja w kościele. Dziękujemy Szkołom za życzliwą współpracę z Parafią. Bóg zapłać księżom wikariuszom i katechetom świeckim za katechetyczny trud nauczania dzieci i prowadzenia ich do Jezusa.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli warto przeczytać m.in. o spektaklu wystawionym przez Zespół Regionalny z pobliskich Mogilan.

8. Katecheza przed chrzcielna – jutro (poniedziałek) o godz. 19.00. Uroczyste udzielenie sakramentu chrztu – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.