1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 Nabożeństwo majowe do NMP
modlitwa za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.
*W tygodniu – nabożeństwo majowe i modlitwa za Ojczyznę, codziennie o godz. 17.30.

2. Poniedziałek – Katecheza przed chrzcielna na plebanii o godz. 19.00
Czwartek – święto św. Macieja, Apostoła.
Piątek – trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU. Zachęcamy w czasie Jerycha na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, może to być nawet krótkie nawiedzenie. Adoracja ma miejsce w Kaplicy Matki Bożej, w godzinach od 15.00 – 21.00. O 15.00 – wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 21.00 – wspólny Apel Jasnogórski.
Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Przypominamy, że czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca. Wielu jeszcze tego obowiązku nie spełniło. Dyżury w konfesjonałach są codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Codziennie więc jest szansa do wypełnienia tego religijnego obowiązku.

4. Pierwsza Komunia Święta dzieci, w naszej parafii, ze względu na trwającą epidemię i ograniczenia ilości wiernych gromadzących się w kościele, będzie zorganizowana w inny sposób, niż dotychczas.
Będzie ona przeżywana w mniejszych grupach i nie w niedzielę, lecz w sobotę.
Dokładną datę Pierwszej Komunii Świętej ustalą katecheci z przedstawicielami rodziców.
Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom poznać wiedzę potrzebną do świadomego przeżycia spowiedzi i Komunii Świętej - aby nauczyli dzieci zadanej przez katechetów formuły spowiedzi i z pomocą katechizmu przekazali dzieciom prawdę o tym, czy jest Komunia Święta. Rodzice są pierwszymi katechetami, kapłani mają rolę pomocniczą. Każdy kto przystępuje do Komunii Świętej musi odróżniać zwykły chleb, opłatek - od Najświętszej Hostii zakonsekrowanej przez kapłana, mocą Ducha Świętego, podczas Mszy Świętej. Pod postacią chleba przychodzi do nas prawdziwie i rzeczywiście Bóg.

5. Do wieczności odeszli: śp. +Dorota Stępień, śp. +Ignacy Bujas, śp. +Weronika Ślusarczyk i śp. +Teresa Michalczyk.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

Czcigodni Księża,
Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich – duchownych i świeckich – zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski