1. Msze Święte – jak zwykle, z dodatkową Mszą Świętą, o godz. 14.00. O godz. 15.30 – Nabożeństwo Majowe.
*W tygodniu – Nabożeństwo Majowe, do NMP, codziennie o godz. 17.30; w Olszowicach – o godz. 19.00; w Łyczance: w niedzielę, o 15.00, w tygodniu – o 18.00 *Majówka będzie połączona z modlitwą o ustanie pandemii. *Dziś obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za granicą.

2. Jutro – 3 Maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte, tak jak dzisiaj. O godz. 9.30 – Msza Święta ZA OJCZYZNĘ, od pana Wójta i Rady Gminy; o 14.00 – w intencji tegorocznych maturzystów: o Dary Ducha Świętego. *Na każdej Mszy Świętej – odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
Wtorek - wsp. św. Floriana, męczennika. Święty Florian jest patronem strażaków i hutników.
Środa - wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. *I czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
Piątek - Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – od godz. 18.30.
Sobota - Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w trzech grupach:
W sobotę: o godz. 10.00 (klasa III a), o godz. 12.00 (klasa III b) i w niedzielę o godz. 13.00.
*Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin w czwartek od 16.00.
*Z powodu trwającej pandemii, obowiązuje ograniczona ilość osób obecnych w kościele, również na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
*Rodziców prosimy o zorganizowanie prac porządkowych.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.

5. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Matysowi za kwiaty, które pięknie zdobią teren przy plebanii.

6. W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, w Świątnikach Górnych trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 dzieci w wieku 6-16 lat. Zapisy do 11 czerwca 2021 r. Szczegółowe informacje – telefonicznie do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 19.00.

7. Urząd Gminy Siepraw informuje, że w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl. Z mieszkańcami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi. Bieżące informacje są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze NIEDZIELI polecamy m.in. artykuł „Jak nauczyć dziecko systematyczności”.