Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.

O godz. 15:30 nabożeństwo majowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwa majowe o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek po Mszy św.); w Łyczance o godz. 19.00 (w niedziele o 15.00).

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

Piątek – spotkanie dla Grupy Apostolskiej po Mszy wieczornej.

Sobota – O 9.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź przed I Komunią św. O godz. 10:00 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła.

W przyszła niedzielę (14 maja) o godz. 12.30 Msza św. i uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii.

19 maja (w piątek) o godz. 19.00 planowane jest pierwsze spotkanie Rady Parafialnej.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic: Królewskiej, Mostowej i Krętej za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Dziękujemy również rodzinie Pitala z ul. Królewskiej za przyozdobienie groty Matki Bożej przy sanktuarium i opiekę nad nią.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje.

Rodzice Mateusza, którzy organizowali w zeszłą niedzielę kwestę na leczenie syna, dziękują wszystkim ofiarodawcom za hojność. Zebrano kwotę 8800 zł i 10 euro, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów leczenia w Bostonie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł pt. „I że cię nie opuszczę”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Rogóż i śp. Marię Nowak. Polecajmy ich duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10 Bieg Sieprawska Piątka odbędzie się 20 maja. Od dzieci i młodzież z terenu Gminy Siepraw nie pobieramy opłaty startowej. Link do zapisów znajduje się na stronie internetowej www.gokis.siepraw.pl.

Bieg  główny oraz Nordic walking startuje o godzinie 13.00 na dystansie 5km. Z okazji 10 edycji biegu czeka wiele atrakcji: dmuchańce, degustacja potraw, fotobudka, animacje sportowe.

W dniu biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Gminy.