1. Wydarzeniem czwartego tygodnia Wielkiego Postu, w naszej Parafii, były przeżywane przez nas Rekolekcje Wielkopostne pod kierunkiem Ks. Biskupa Antoniego Długosza. Trwajmy w tej radości wiary, którą zaszczepił w naszych sercach Rekolekcjonista. Niech wiara i miłość trwa w naszych sercach i objawia się w rodzinach naszych, w szkołach, miejscach pracy i spotkań z bliźnimi.
Postępujmy tak, aby każdy z nas, w stanie łaski uświęcającej mógł przeżywać dni Świętego Triduum Paschalnego.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu.
*Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 – Msza Święta.
*Ulicami Krakowa, o godz. 20.30, pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odbędzie się dzisiaj AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA. Początek: Kościół św. Anny. Wcześniej o 19.30 będzie Msza Święta.

3. Poniedziałek – o 15.00 spotkanie Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej celem przygotowania paczek rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym. Serdecznie dziękujemy Wolontariatowi Szkolnemu za przeprowadzoną zbiórkę żywności w sklepach CENTRUM i EURO. Dziękujemy za zorganizowanie transportu i wszystkim darczyńcom za każdy dar złożony w sklepie do kosza wolontariatu.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek - Droga Krzyżowa: dla dzieci o 17.00, ogólna po Mszy Świętej o godz. 18.00, dla młodzieży o 20.00; w Olszowicach o 19.00.

4. W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Zachęcamy do udziału w konkursie na największą i najbardziej atrakcyjną palmę. Poświęcenie palm – na Sumie, o godz. 11.00.
*W Niedzielę Palmową, w Katedrze na Wawelu zgromadzi się młodzież na wspólnym przeżywaniu Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Mszę Świętą o 10.00 poprzedzi przemarsz spod Kościoła Mariackiego na Wawel. Marsz z symbolami ŚDM rozpocznie się o godz. 9.00.
W dniach 12-14 kwietnia 2019 odbędzie się XVII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Zapisy u Ks. Wojciecha Gazdowicza oraz u animatorów Grupy Apostolskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego jest dołączony film pt. „Ignacy Loyola”. – Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego. W dzisiejszej Niedzieli polecamy artykuł o Biurze Interwencyjnej Pomocy Prawnej, z którego może każdy skorzystać.

6. Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w VI Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek 11.04.2019r., w g. 9:00 – 12:00, w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17.

7. Rodzicom młodzieży bierzmowanej składamy serdeczne Bóg zapłać za złożony Dar Ołtarza. Bóg zapłać również Rodzinom, które uczestniczyły w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Młyńskiej oraz z ulicy Kwiatowej spod numerów 1 – 5.