Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 16.00 Msza Święta.

Gościmy dzisiaj przedstawicieli krakowskiego biura „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oraz ks. Polykarpa Opio z Ugandy, który głosi do nas Słowo Boże po polsku.

W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – O 16.30 Uroczysta Msza św., w czasie której młodzież z klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. bp Janusz Mastalski

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.

Piątek - Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30

W piątek o 16.00 w kościele spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.

Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Na Mszach św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami do kościoła. Po Sumie rozstrzygnięcie konkursu Palm Wielkanocnych i wręczenie nagród.

O godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie przy kościółku św. Marcina i zakończenie w sanktuarium. Na drogę krzyżową zapraszamy również naszych Gości z Ukrainy.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Mostowej i Ks. J. Przytockiego od nr 1 do 50.

W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas.

W przyszłą niedzielę Szkoła Podstawowa w Olszowicach przeprowadzi przy kaplicy kiermasz stroików wielkanocnych.

Zainstalowany został kolejny ekran do wyświetlania tekstów pieśni, w kaplicy Matki Bożej. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” a w nim m. in. artykuł o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant Angelo, nowy numer „Małego Gościa”. W „Niedzieli” polecamy m.in. artykuły o sytuacji w Ukrainie.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Bronisława Przęczka. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…