1. Dzisiaj trzeci dzień CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Czas Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po „ósemce” do 9.30, oraz po Sumie do godz. 16.00. O godz. 15.30 Nieszpory wobec Wystawionego Najświętszego Sakramentu.

2. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (22 maja).

3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post.
W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Msza Święta i obrzęd posypania głów popiołem będzie o godz. 6.30, 17.00 i w Olszowicach o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do udziału w GORZKICH ŻALACH i DRODZE KRZYŻOWEJ.
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele, o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki:
dla DZIECI: o 16.00
dla MŁODZIEŻY: o 20.00
wspólna: po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 17.00.
Droga krzyżowa w Olszowicach – w piątki o godz. 18.00.

5. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od niedzieli 6 marca do środy 9 marca.
Nauki i ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi Ks. dr Andrzej Scąber z Krakowa.
*Młodzież do każdej Rodziny doręczy szczegółowy PROGRAM REKOLECYJNY.

6. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W tym roku szczególną modlitwą pragniemy otoczyć ludzi młodych w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W czasie Postu Kościół zaprasza nas do podejmowania umartwienia. Jedną z form pokuty jest rezygnacja z alkoholu. Duszpasterstwo Trzeźwości zachęca wiernych do podjęcia takiej ofiary nie tylko w czasie postu, ale na czas ostatecznych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Włączenie się w tę inicjatywę można dokonać przez stronę internetową www.mdm2016.org (skrót mdm = młodzi dla młodych).

7. Urząd Gminy Siepraw przypomina, iż w miesiącu lutym rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy.

8. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 9 lutego po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej.
* Spotkanie wolontariuszy ŚDM w piątek o godz. 18.30.

9. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół, wcześniej tym, którzy uczestniczyli w rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Galicyjskiej, spod numerów: 72 – 120.