Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca i pierwszy dzień 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po każdej Mszy św. a po Sumie o 11.00 - do godz. 16.00 zakończona nieszporami o 15.30.

Po Mszy św. o 16:00 katecheza neokatechumenalna.

Dzisiaj jest możliwość wsparcia w czasie kwesty przed kościołem chorej 9 -letniej Sofii Palij z Ukrainy z diecezji Charkowsko – Zaporoskiej. Kwesta organizowana jest przy wsparciu diecezji rzeszowskiej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

ŚrodaPo Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i katecheza neokatechumenalna.

Piątek - wspomnienie św. Scholastyki (†542), siostry św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Sobota - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorych.

W przyszła niedzielę przed kościołem w Sieprawiu i Olszowicach będzie kwesta na pomoc dla rodziny Kasperczyków z Olszowic pod hasłem: „Pomóżmy odwrócić choć odrobinę ten tragiczny los”.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty i środki czystości. O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8:00 prosimy parafian z ul. Kwiatowej od nr 53 do 99.

Dziękujemy panom, którzy rozebrali szopkę przy kościele i choinkę przed plebanią, dziękujemy również za odśnieżanie na parkingu i przy kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł:” Gdy dziecko nie chce chodzić na religię|”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Syrek. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

“Kino Muza w Myślenicach zaprasza na film pt. PROROK o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim. Film produkcji TVP opowiada historię życia Prymasa Polski oraz kulisy akcji władz komunistycznych, które chciały zniszczyć Kościół i jego duchowego przywódcę.

Zapraszamy do kina 18,19,21 i 25 lutego. Rezerwacje miejsc dostępne na stronie internetowej, telefonicznie oraz w kasie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego 20.