Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Główna uroczystość o godz. 12.30.

Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30; Msza św. po południu, o godz. 16.00.

Przez BIAŁY TYDZIEŃ dzieci pierwszokomunijne będą uczęszczać na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości i dziękujemy za porządki w kościele i wokół kościoła, za dekoracje; za dar ołtarza – Bóg zapłać księdzu diakonowi Krzysztofowi oraz katechetom - P. Krzysztofowi i P. Dominice za nauczanie dzieci i zorganizowanie Pierwszokomunijnej Liturgii Eucharystycznej. Bóg zapłać za pomoc również panu Organiście.

W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii św. dzieci z klas czwartych na Mszy św. o 9.30. Próby we wtorek i czwartek o 16.30.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne DNI KRZYŻOWE).

W poniedziałek - o 17.30 będziemy się modlić przy Grocie Matki Bożej, następnie Msza św. w Sanktuarium.

We wtorek - o 17.30 przy Pomniku NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI – Msza Święta w Sanktuarium.

W środę - o 17.30 pójdziemy w procesji do Starego Kościoła i tam będzie Msza św.

Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

W czasie nabożeństw popołudniowych w poniedziałek, wtorek i środę (przed kościołem) będzie możliwość wsparcia swoim podpisem (z nr PESEL) inicjatywy ustawodawczej „Chrońmy Dzieci”.

Wtorek - Święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika. Patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku.

Piątek - III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. Msza Św. w Olszowicach o 18:00. Zapraszamy na spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy Świętej wieczornej. Na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich nowo wybranych członków na pierwsze spotkanie Rady Parafialnej (na plebanii).

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje. Trwają jeszcze prace nad oknami do zakrystii i elementami dekoracyjnymi do głównych drzwi.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Ks. J. Przytockiego.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Płachtę. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…