1. Trzeci dzień 40.godzinego nabożeństwa. Adoracja wynagradzająca za grzechy po Mszy Świętej o 6.30 do Mszy Świętej o 8.00, oraz po Mszy Świętej o 9.30 do 11.00 i po Sumie do Mszy Świętej o godz. 16.00. O 15.30 rozpoczną się Nieszpory i wspólna Adoracja z odśpiewaniem Suplikacji: Święty Boże, Święty Mocny (!).
*Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
*„Fundacja Bezcenni”, przy naszym Sanktuarium rozprowadza piernikowe serca. Fundacja wspiera dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.

2. Dziś przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Powierzajmy Panu Bogu nasz kontynent. Dzisiaj przypada również wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych. Módlmy się za zakochanych o Boże prowadzenie.

3. W poniedziałek, o godz. 18:00, na plebanii, katecheza przed chrzcielna.

4. Środa – ŚRODA POPIELCOWA. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte: godz. 6.30, 17.00, oraz w Olszowicach – godz. 18.00. W tym dniu, do puszki z napisem „Jałmużna postna” będzie można złożyć ofiarę na rzecz osób biednych.
Dzień Środy Popielcowej rozpoczyna Wielki Post.
*W Środę Popielcową rozpoczynają się dni Modlitwy o Ducha Pokuty.
Piątek - Od godz. 15.00 do 21.00 – Jerycho. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Św. o godz. 17:00 i o 20:00.
* W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę – składka na Remont kościółka św. Marcina. Bóg zapłać za ofiary.
*Składka na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” będzie w niedziele 28 lutego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ul. Zarusinki, spod numerów: 121 – 134.

7. Na prośbę Kierownika Zakładu Leczniczego dla Zwierząt informujemy, że w dniu 20 lutego w Sieprawiu oraz w Łyczance odbędzie się akcja szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Punkty szczepień i godziny są podane na plakatach.

8. W „Niedzieli” polecamy m.in. wywiad o jedynym w Archidiecezji Krakowskiej duszpasterstwie panien i kawalerów po 25 roku życia.

9. Od czwartku, tj. 18 lutego, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Chcących przyjąć księdza prosimy o wyjście przed dom lub poinformowanie się w sąsiedztwie, tak, aby w kolejnych domach przekazywać, gdzie ksiądz jest zaproszony. W tym nadzwyczajnym czasie, jeśli ktoś ze względów epidemicznych obawia się przyjąć wizytę, to można umówić się na inny termin. Na czas wizyty prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, krzyż, wodę święconą. Plan wizyty duszpasterskiej w gablotach i na stronie internetowej parafii.

10. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Marię Paciorek, śp. Reginę Paryła i śp +Ludwika Sudra.
Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
18 II 2021 czwartek
14:00 ul. Wrzosowa
15:00 ul. Zielona, św. Michała Archanioła i św. Marcina
19 II 2021 piątek
15:00 ul. Wiśnicz i Kalinowa
20 II 2021 sobota
9:00 ul. Jana Pawła II – od poczty do pana Matysa i z powrotem
9:00 ul. Górska
21 II 2021 Niedziela
13:00 ul. Zarusinki (od rodziny Biskup)
13:00 ul. Dębowa - (od strony. ul. Długiej), następnie ul. Azaliowa i Modrzewiowa