1. Niedziela miesięcznej adoracji najświętszego Sakramentu.
*Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia – duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro.
*Do puszek ustawionych przy wejściu do kościoła są zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie i na organizację Światowych Dni w Polsce – w Krakowie 2016.
*Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
*Na stadionie LKS Karpaty, od godz. 13.30 – 18.30 – wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka.

2. Jutro uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej w Sieprawiu, w ramach 10-tej rocznicy Sanktuarium Bł. Anieli Salawy wezmą udział w grze terenowej: ŻYCIE BŁ. ANIELI SALAWY – DROGĄ DO SWIĘTOŚCI. Spacerem po Sieprawiu będą odwiedzać miejsca związane z postacią Anieli Salawy i zdobywać wiedzę o jej życiu i działalności. Edukacyjny spacer ma ich zachęcić do dalszego, samodzielnego korzystania ze spuścizny jaką pozostawiła po sobie nasza Błogosławiona Rodaczka.

3. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie to czas przygotowania na przyjście Ducha Świętego. Gromadźmy się na Eucharystii i trwajmy na modlitwie, tak jak trwali na modlitwie Apostołowie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota.
*We czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Rocznica śmierci kard. Stanisława Nagyego.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania /klasy III/, godz. 18.00.
*W piątek - spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach – o 18.30.
*W sobotę - odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną – od godz. 8.30.
*We wtorek – rocznica ogłoszenia JE ks. kard. Stanisława Dziwisza metropolitą krakowskim
(2005) Pamiętajmy o naszym Biskupie w modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przed tą uroczystością.
*Będziemy gościć Ks. Wojciecha Kościelniaka – misjonarza z Tanzanii. Po Mszach świętych – kwesta do puszek na misje.
*W Olszowicach, w remizie OSP, od godz. 9.00 – 14.00 AKCJA KRWIODASTWA, na którą zapraszają Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowicach i Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

6. Procesja Bożego Ciała, pójdzie w tym roku z Sanktuarium do Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia w Łyczance. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy: I. – koło rodziny Tarczyńskich, II – koło rodziny Wysockich, III – koło Szkoły w Łyczance, IV – przy Kapliczce Matki Bożej Pocieszenia.

7. Bóg zapłać za sprzątnie kościoła i za kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej, numery: 4, 5, 6, 10, 11, 23, 26.

8. Jutro, o godz. 15.00 pogrzeb ś.p. Zofii Synowiec z Olszowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 2 VI – 8 VI 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

1) +Antonina Bętkowska 10 r. śm. +Zygmunt m.

2) O zdrowie syna i rodziny za wstawiennictwem bł. Anieli Slawy.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Anna Król 1 r. śm. +Stanisław m. 16 r. śm.

Wtorek:

6.30:

+Irena Bujas –od rodziny Ślusarczyków.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Halina Zawada –od kuzynek Wandy i Haliny z rodzinami.

Środa:

6.30:

+Wojciech Dyrda +Zofia ż. +Stanisław s. +Irena synowa.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Zofia +Antoni m. ++z rodziny Kowalczyków i Baranów.

Czwartek:

+Adam Wielgus 1 r. śm.

1) +Stefania Orzechowska.

2) +Henryk Oramus 13 r. śm.

Piątek:

+Marian Fijoł 8 r. śm.

+Stefania Orzechowska.

Sobota:

6.30:

1) +Helena Konarska 13 r. śm. +Zygmunt m.

2) +Wanda Tyrka 1 r. śm.

2) W 40 ROCZNICĘ ŚLUBU MARII i JACKA – dziękczynna
     z prośbą o Boże łaski za przyczyną bł. Anieli Salawy.

Niedziela:

+Tomasz +Katarzyna Nawała.

8.00:

+Wincenty Król.

9.30:

+Stefania Orzechowska.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Jan Salawa 2 r. śm. –od żony Józefy z dziećmi.