Dziś trzecia niedziela 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po Mszy Świętej o 8.00 do 9.30 i po Sumie o 11.00 do godz. 16.00.  O 15.30 Nieszpory.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu, który przygotuje nas do Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem tego dnia w naszym kościele o godzinie: 6.30 i o 18.00. W Olszowicach o 18.00

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ odprawiać będziemy w każdy piątek - dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00 oraz dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30.

W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym będą odprawiane o godz. 15.00.

Piątek – spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy wieczornej.

Sobota – o godz. 10:00 w salce na plebanii spotkanie dla scholii i małego apostoła.

Organizatorzy zeszłoniedzielnej zbiórki na potrzebującą rodzinę z Olszowic dziękują za złożone ofiary. Zostało zebranych 20 032 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty i środki czystości. O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8:00 prosimy parafian z ul. Na Wzgórzu i Parkowa od nr 1 do 24.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, miesięczników: „Małego Gościa” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł:

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Remigiusza Sudra. Pomódlmy się o Jego wieczne zbawienie: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.