1. Dzisiaj trzeci dzień CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Przebłagalna Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po każdej Mszy Świętej i po Sumie do godz. 16.00. Od godz. 15.30 Adorację poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania.
*Dzisiaj jest nieobecny pan organista. Wyjechał on z Chórem Parafialnym do Parafii Świętej Rodziny w Zakopanem.

2. Poniedziałek – Święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

3. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16 VI).

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post – Środa Popielcowa. W Środę popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6.30 i 17.00 oraz w Olszowicach o godz. 18.00.
*Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.

5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach i w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
*Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 15.00.
*Droga Krzyżowa – w piątki: dzieci – 16.00, młodzież – 20.00, wspólna po Mszy Świętej o godz. 17.00, oraz w Olszowicach o godz. 18.00.

6. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach od 31 III do 3 IV.
*Nauki Rekolekcyjne wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Długosz. Na zakończenie Rekolekcji, 3 IV o godz. 18.00, Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
* Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji wszystkich Parafian, a szczególnie naszych Chorych i Cierpiących.

7. Od marca zostanie wprowadzone, w naszej Parafii, na stałe NABOŻEŃSTWO DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. Będzie ono w każdą ostatnią sobotę miesiąca, godzinę przed Mszą Świętą wieczorną. Rozpoczęcie tego nabożeństwa – w sobotę 30 marca, przed rozpoczęciem naszych Rekolekcji Wielkopostnych.

8. Od jutra Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

9. W czwartek – pierwszy czwartek. NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY i formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania – próba.

10. W sobotę o godz. 10.00 próba scholi oraz spotkanie z rodzicami dzieci ze scholi.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Jana Pawła II, spod numerów: 143 – 153.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej Niedzieli polecamy wywiady przypominające czcigodnego sługę Bożego, biskupa Jana Pietraszkę.

13. Urząd Gminy Siepraw zaprasza na szkolenie „Dopłaty bezpośrednie 2019”, które odbędzie się w dniu 5 marca 2019 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Sali obrad Urzędu Gminy Siepraw.

14. Do wieczności Bóg powołał śp. +Weronikę Mika i śp. +Tadeusza Szafarskiego, + Kazimierza Plebankiewicza. Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.