1. Przeżywamy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18.00, procesja eucharystyczna. Dzisiaj, procesja – po Sumie.
Po południu – tylko Msza Święta, o godz. 16.00.

2. Bóg zapłać za piękne przygotowanie Ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za liczny udział w procesji. Bóg zapłać za uświetnienie uroczystości: Orkiestrze „Sieprawiance”, Chórowi Parafialnemu, OSP z Pocztami Sztandarowymi, OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem Procesji, feretronom, sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwoneczkach, obecnym w strojach regionalnych, młodzieży, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Trzeciemu Zakonowi i wszystkim, którzy przyszli dać świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
*Bóg zapłać za zamówione Msze Święte od Ołtarzy i za ofiarę na Pomnik. Terminy Mszy Świętej zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie.
*Bóg zapłać Gminie za wypożyczenie ławek na Mszę Świętą przy kościółku św. Marcina i za zadbanie o czystość środowiska.

3. W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II Gimnazjum.

4. We wtorek spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas III.

5. We czwartek: wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich; pierwszy czwartek z nowenną do Bł. Anieli Salawy; oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.

6. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie w tym dniu obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. We wrześniu, w dniach 22–30, tydzień przed odpustem ku czci św. Michała Archanioła, będziemy przeżywać MISJE ŚWIĘTE i nawiedzenie cudownej Figury Michała Archanioła z Gargano. Przez ponowienie Intronizacji i Aktu Zawierzenia Parafii Bożemu Sercu, chcemy dobrze przygotować się na owocne przeżycie Parafialnych Misji. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Misji Świętych w naszej Parafii.

8. Przygotowany mamy już plac pod Pomnik św. Jana Pawła II i cztery tablice poświęcone Bł. Anieli Salawie, na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości i czterdziestolecie wyboru na Stolicę Apostolską. To jest dzieło całej Parafii. Ale jeżeli ktoś osobiście lub w zespole z kimś chciałby ufundować na przykład jedną tablicę, informujemy, że odlew w brązie jednej płaskorzeźby będzie kosztował 12 tysięcy zł. Można wybrać przesłanie, jakie płynie z poszczególnych tablic: MODLITWA, PRACA, MIŁOSIERDZIE. Tablica główna zawiera treść modlitwy Jana Pawła II. Pomnik będzie kosztował 60.000 zł. Wysokość Pomnika – 2.20 m; wysokość Tablic – 1.65.
W Domu Parafialnym, który powstanie z przebudowanej wikarówki, zostanie umieszczona tablica, na której będą uwiecznione imiona fundatorów. Swoje miejsce mają tam już min. tegoroczne dzieci I Komunijne oraz młodzież bierzmowana.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w „Niedzieli” polecamy artykuł o wspólnotach Ruchu " Wiara i Światło", które istnieją w Polsce od 40 lat.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za ofiarę na kwiaty. Sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: 72 – 98.