1. Dziś – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
O godz. 15.00 – w sali konferencyjnej przy Hali Sportowej w Sieprawiu – koncert muzyczny wykonaniu uczniów gimnazjum i Scholi Angeli. Będzie możliwość nabycia świątecznych ozdób wykonanych przez pensjonariuszy DPS Krakowie, z którymi współpracują nasi uczniowie a także Rada Rodziców Gimnazjum w Sieprawiu.

2. Wtorek - wsp. św. Damazego I, papieża.
* Spotkanie kandydatów do bierzmowania w Olszowicach o godzinie 18.00.
Środa - wsp. Najśw. Maryi Panny z Guadalupe.
Czwartek - wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Piątek - wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W dniach 14 XII (piątek) po południu i 15 XII (sobota) cały dzień, w sklepach Delikatesy Centrum w Kawęcinach i w Sieprawiu, zbierana będzie żywność dla ubogich w naszej Parafii. Zbiórce żywności patronuje Caritas Parafii Siepraw.

4. Wizyta u Chorych, do których nie jeździmy w pierwsze soboty, z posługą sakramentalną, będzie 20 grudnia /czwartek/, od godz.9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii - 21 grudnia (piątek).

6. Za tydzień - trzecia niedziela. Ofiary z trzeciej niedzieli są na INWESTYCJE PARAFIALNE. Liczymy na ofiarność na ten cel - ile kto może. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Katecheza przedchrzcielna – jutro /poniedziałek/o godz. 18.00. Na katechezę przyjdą również rodzice, którzy będą chrzcić dziecko w uroczystość św. Szczepana- w drugi dzień Świąt.

7. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła i za ofiarę na środki czystości. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, od godz. 8.00, prosimy Rodziny z rejonu „Zagórze”: 1234, 1147, 561, 349, 705, 424, 312, 1137.

8. Organizatorzy XII Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich, który odbędzie się w Starym Kościele, poszukują sponsorów na nagrody. Osoby, które chciałyby coś ufundować dla wykonawców najpiękniejszych szopek, proszone są o kontakt z Księdzem Wojciechem Leśniakiem.

9. W przyszłą niedzielę przy naszym sanktuarium odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przez Grupę Apostolską na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Krakowie.

10. Wczoraj, w Dekanalnych rozgrywkach Służby Liturgicznej w piłkę nożną, nasi ministranci zdobyli trzecie miejsca w kategorii Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Gratulujemy naszym piłkarzom!

11. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Wielkich Sanktuariów Europy na przełomie kwietnia i maja. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Wojciechem Gazdowiczem.

12. Spotkania Małego Apostoła odbywają się w piątek o godzinie 16.00, spotkanie Grupy Apostolskiej – piątek, po wieczornej Mszy Świętej.

13. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin Szymon Dźwig z Łyczanki. Zmarła też pani Jadwiga Jagła, która służyła naszej parafii, będąc 13 lat gospodynią na plebanii. Jej pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Chełmku. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 10 XII – 16 XII 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Jan Michalik –od syna Krzysztofa z żoną i dziećmi.
2) +Jan Surówka 8 r. śm.
„ 17.00: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Alojzy Orzechowski i jego ++rodzice i ++teściowie.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Jan Michalik –od rodziny Bętkowskich.
2) O powrót do zdrowia dla Marii.
„ 17.00: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Krystyna Wielgus –od męża.

Środa, godz. 6.30: +Stefania +Jan Figiel.
„ 17.00: +Rozalia Dobosz –od syna Jana z żoną.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Władysław Zabderz –od córki Kornelii z rodziną.
2) +Tomasz +Honorata +Edward +Jan +Irena SALA.
„ 17.00: 1) +Rozalia Dobosz –od wnuka Mariusza z żoną.
2) +Anna Chmielak 6 r. śm. +Marian m. i rodzice: +Jan +Stefania.

Piątek godz. 6.30: +Rozalia Dobosz +Michał m. +Kazimierz s. –od siostry Krystyny
z rodziną.
„ 17.00: 1) +Bernard Matoga –od siostry Hani z rodziną.
2) +Michał Dudek +Wiktoria ż. +Zygmunt Siatka.

Sobota godz. 6.30: 1) Podziękowanie za odzyskane zdrowie z prośbą o dalszą opiekę bożą
i wstawiennictwo bł. Anieli Salawy.
2) +Maria Szafarska –od Lucyny z rodziną.
„ 17.00: 1) +Janina Figiel 15 r. śm.
2) +Władysław Kowalczyk 2 r. śm.

Niedziela godz. 6.30: +Stanisław Woś +Józefa ż.
„ 8.00: +Bronisław Norek 15 r. śm. +Jan +Regina rodzice.
„ 9.30: +Joanna Marek 2 r. śm. +Jan m.
„ 11.00: W intencji DZIECI OCHRZCZONYCH.
„ 16.00: +Stanisław Gawęda 7 r. śm. +Aniela ż. +Kazimierz zięć.