Jest to nieustanna modlitwa wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bł. Anieli Salawy - ciągłe czuwanie trwające siedem dni i siedem nocy w dniach od 30 maja 2013 roku, godz. 17.00 do 6 VI 2013 r. godz. 18.00.

To jeden ze sposobów w jaki chcemy się włączyć w Dzieło Nowej Ewangelizacji w Roku Wiary.

Mury Jerycha oddanego przez Boga na zamieszkanie dla Narodu Wybranego pod wodzą Jozuego zostały pokonane nie orężem lecz modlitwą.

Rosną mury wrogości do Chrystusowego Kościoła, którego cząstką przecież jesteśmy. Rosną mury wrogości do kultury życia mającej źródło w Chrystusowej Ewangelii, opartej na Bożym Objawieniu. Pogańskie stanowienie praw przez europejskie parlamenty odbieramy jako szyderstwo z Dekalogu i z prawa naturalnego pochodzącego od Stwórcy.

Nasze czuwanie, nieustanna modlitwa, trwająca siedem dób, w oktawie Bożego Ciała, będzie wkładem w rozwój Chrystusowego Królestwa i błaganiem Bożego Miłosierdzia o zaniechanie przez otaczający nas świat tej niezrozumiałej wrogości do Chrystusowej Ewangelii, którą głosi Kościół. „Człowiek może Bogu powiedzieć: NIE! Ale w imię czego????” /Jan Paweł II/.

Będzie z nami obecna Matka Chrystusowa. Będzie z nami Bł. Aniela Salawa.

Naszą modlitwą i pokutą otoczymy nowego Papieża, Ojca Świętego Franciszka, który z tak wielką pokorą o to nas prosi.

Poniżej podajemy PLAN WSZYSTKICH GODZIN CZUWANIA.

Podjąwszy decyzję włączenia się do JERYCHA W SIEPRAWIU należy:

1) wpisać swoje nazwisko i imię oraz adres przy wybranej dacie i godzinie

2) koniecznie zapamiętać podjęte zobowiązanie dla zapewnienia ciągłości modlitwy Jerycha.

UWAGA: proszę nie popełnić błędu.

Godziny: „1.00, 2.00, 3.00, 4.00, 5.00, 6.00…” itd. to są godziny nocne (!) nie w dzień.

Do JERYCHA W SIEPRAWIU są zaproszeni wszyscy. Nie tylko tu wpisani.

„Deklaracja” poniżej wpisanych osób ma zapewnić ciągłość modlitwy.

Tak powstanie swoista KRONIKA – świadectwo wiary,  umiłowania Chrystusa i Jego Kościoła - świadectwo włączenia się w Dzieło Nowej Ewangelizacji w Roku Wiary.

Ks. Piotr Kluska, proboszcz