1. W dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; 16.00 –Msza Święta.
*Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Od jutra, w liturgii, rozpoczyna się okres zwykły. W okresie zwykłym, pamiątkę zmartwychwstania Kościół obchodzi w każdą niedzielę. Dlatego, każda niedziela jest zwana DNIEM PAŃSKIM.

2. Jutro, w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte: 6.30, 18.00 i w Olszowicach, o godz. 19.00.
*Godz. 19.00, na Plebanii – katecheza przed chrzcielna.
Wtorek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
*O godz. 19.00, w Starym Kościele odbędzie się KONCERT, w wykonaniu uczniów
Szkoły Muzycznej w Świątnikach Górnych.
Środa - wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego prezbitera, Jana Brunona
Zembola brata zakonnego i Towarzyszy.
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy VI.
Piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
W niedzielę za tydzień – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tę uroczystość w archidiecezji krakowskiej kończy się okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
*Trzecia niedziela – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego;
*zbiórka ofiar na INWESTYCJE PARAFIALNE.

3. 20 czerwca, czwartek, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
(Boże Ciało).
*Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała:
I. Przy Domu Kultury – przygotują Parafianie z ulic: Słowiańskiej i II cześć z ulicy Jana Pawła II .
II. Przy Zakładzie Fryzjerskim „Róża” – przygotują Parafianie z ulic: Lipowej, Bocznej i Cichej.
III. Przy posesji Rodziny Sudrów – przygotują Parafianie z ulic: Królewskiej, Jabłoniowej i Mostowej,
IV. Przy Pomniku Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy – przygotują Parafianie z ulic: Ks. Jana Przytockiego i I część ulicy Jana Pawła II.
*Spotkanie z przedstawicielami tych ulic, w sprawie wyznaczonych Ołtarzy na Boże Ciało, odbędzie się na Plebanii, w najbliższą środę, o godz. 19.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Parkowej, spod numerów: 12 – 25.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta z przemówieniami Ojca Świętego Jana Pawła II, z pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, 40 lat temu. W dzisiejszej Niedzieli polecamy artykuł: „Ksiądz uniewinniony, media milczą”.

6. Do wieczności Bóg powołał śp. +Jana Kulerza i śp. +Antoninę Depta.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.