W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Przeżywając radosne Święta Wielkanocne pragniemy podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się do przygotowania obchodu tych Świąt w naszej wspólnocie Parafialnej: dzieciom i młodzieży, ministrantom i lektorom, Chórowi, Scholom, Orkiestrze, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Trzeciemu Zakonowi, Różom różańcowym, sprzątającym kościół, ks. Dominikowi z pomocnikami za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, P. Kościelnemu, P. Organiście, P. Magdzie i P. Alicji. Dziękujemy za liczny udział w adoracjach i obrzędach Triduum Sacrum.

Nieszpory z nowenną do miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.30.

Codziennie, w tygodniu (od wtorku) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę.  O 11.00 uroczysty chrzest dzieci. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Środa - o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Czwartek - I Czwartek miesiąca. O 17.15 nabożeństwo wynagradzające i nowenna do bł. Anieli Salawy.

Piątek - Pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach, o godz. 17.30. Z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota - Pierwsza sobota miesiąca – Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec. Nabożeństwo I soboty poprowadzą uczestnicy Pielgrzymki Motocyklistów do Łagiewnik „Iskra Miłosierdzia”. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Duchowa Adopcja w tym roku jest 8 kwietnia.

Komitet Społeczny „Serce Pełne Nadziei” dziękuje, w imieniu chorej Wiktorii wszystkim Parafianom za wsparcie i okazaną pomoc w czasie kwesty. Kwota jaka została zebrana to 4922zl.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 17.15.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Kwiatowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy wywiad z bp. Robertem Chrząszczem.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Tylka. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

15 czerwca 2024 r. odbędzie się w Łagiewnikach beatyfikacja ks. Michała Rapacza. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tej Uroczystości prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do piątku.