1. Z radością przeżywamy wielką tajemnicę wiary. Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci. Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie dokonał naszego zbawienia. Życzymy sobie radości ze spotkania z żywym Jezusem przy sprawowaniu Eucharystii i w naszej codzienności.

2. Triduum Paschalne rozpoczęte Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej kończy się Nieszporami Wielkiej Niedzieli. Nieszpory - o godz. 15.30.

3. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą jak w niedzielę.
*Jutrzejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
*Na sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.

4. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed świętem Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę. Modlitwy Nowenny odmówimy dzisiaj i jutro po Sumie, a w pozostałe dni po Mszy Świętej wieczornej. Msze Święte wieczorne w tygodniu będą o godz. 18.00.
*Zachęcamy do prywatnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Jezus obiecał, że dzięki nowennie osoby czerpiące łaski ze zdroju Jego miłosierdzia będą wspierane w nadprzyrodzony sposób w trudach życia oraz w godzinie śmierci.

5. W przyszłą niedzielę centralne uroczystości – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
*Przy naszym Sanktuarium odbędzie się KWESTA POLA NADZIEI na Hospicjum św. łazarza w Krakowie.
*Tego dnia wypada święto patronalne Caritas.
*W czwartek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.

6. W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca.
*W pierwszy piątek, spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach o 18.30.
*W pierwszą sobotę – odwiedziny Chorych od godz. 8.30.
*Na Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Członkami Żywych Róż.
*W sobotę rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

7. Z uwagi na to, że dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, przypominamy, że piątek w oktawie nie przyjmuje postu – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na Święta. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Długiej spod numerów: 106 – 130.

9. Bóg zapłać za piękne i bardzo wymowne dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za pięknie zorganizowaną Służbę Ołtarza, za gorliwą posługę Księży wikariuszy, za śpiewy liturgiczne. Bóg zapłać Grupie Apostolskiej, wolontariuszom i sekcji charytatywnej. Bóg zapłać Strażakom, Orkiestrze, Trzeciemu Zakonowi, Żywym Różom, niosącym feretrony. Bóg zapłać Duszpasterskiej Radzie Parafialnej i wszystkim Parafianom, że mogliśmy razem celebrować Największe Tajemnice naszej wiary. Pozdrowienie Wielkanocne ślemy chorym
w domach i szpitalach, wszystkim gościom i rodakom przybyłym na Wielkanoc do naszej Parafii i do swoich rodzin. Wesołego Alleluja.

10. Do wieczności odszedł śp. Jerzy Oramus (lat 51). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.